Skip to main content
Euroopa Komisjoni logo
Esindus Eestis
Artikkel20. veebruar 2023Esindus Eestis

EL sel nädalal: Eesti Vabariigi aastapäeval on Eestis visiidil komisjoni president von der Leyen ja NATO peasekretär Stoltenberg

Visit of Ursula von der Leyen, President of the European Commission, in Estonia

Reedel, 24. veebruaril on Tallinnas visiidil Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen ning NATO peasekretär Jens Stoltenberg. President võtab osa pidulikust lipuheiskamisest Pika Hermani tornis ning Vabadussamba juures toimuvast pärja asetamise tseremooniast. Samal hommikul toimub ka kolmepoolne kohtumine peaminister Kaja Kallase, president von der Leyeni ja peasekretär Stoltenbergi vahel. Kohtumisele järgneb ühine pressikonverents Stenbocki majas kell 10.50. Kell 12 võtab president von der Leyen osa Vabariigi aastapäeva paraadist Vabaduse väljakul.

Täna (20. veebruar) kogunevad Brüsselis välisministrid, et arutada EL-i sõjalist abi Ukrainale ning uusi sanktsioone Venemaale. Teisteks teemadeks on olukord Afganistanis ning EL-i kliima- ja energiadiplomaatia. Homsel (21. veebruar) üldasjade nõukogul toimub arutelu nii Ukraina kui ka EL-i konkurentsivõime üle, et valmistada ette märtsikuu Euroopa Ülemkogu.

Kolmapäeval, 22. veebruaril kl 11 toimub Euroopa Elamuskeskuse seminariruumis taustabriifing Uku Särekannoga, Frontexi (Euroopa Piiri- ja Rannikuvalve Amet) peadirektori asetäitjaga, et rääkida kasvavast rändesurvest Euroopale ning olukorrast Ukraina piiril. Briifingu juhatab sisse Euroopa Komisjoni Eesti esinduse juht Vivian Loonela. Oma osalusest palume teada anda hiljemalt teisipäeval, 21. veebruaril aadressile COMM-REP-TLL@ec.europa.eu.

 

TEISED INSTITUTSIOONID:

Üksikasjad

Avaldamiskuupäev
20. veebruar 2023
Autor
Esindus Eestis