Põhisisu juurde
Esindus Eestis
Artikkel16. oktoober 2023Esindus Eestis1 min lugemist

EL sel nädalal: ELi ja USA tippkohtumine

EU-US Leaders' meeting, 25/05/2017

Täna on Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen Tiranas kõrgetasemelisel kohtumisel Lääne-Balkani riigijuhtidega, kus arutatakse regiooni koostööd ELiga. Reedel (20. oktoobril) osaleb president von der Leyen Washingtonis ELi ja USA tippkohtumisel, kus teemadeks Ukraina abistamine, majanduslik koostöö, olukord Lähis-Idas ja muu.

Täna (16. oktoobril) arutavad eurorühma rahandusministrid transatlantilisi majandusküsimusi USA rahandusminister Janet Yelleniga. Keskkonnanõukogus tulevad arutlusele asulareovee puhastamine, raskeveokite heitenormid ja biometaanil sõitvate busside tulevik. Homse majandus- ja rahandusküsimuste nõukogu peamine päevakorrapunkt on liikmesriikide ühiste eelarve- ja majanduspoliitika reeglite uuendamine. Homme kohtuvad ELi energiaministrid, et leppida kokku ELi elektrituru korralduse muutmise ettepanekuis. Neljapäevast reedeni arutatakse justiits- ja siseküsimuste nõukogus ELi rändeleppe uuendamist ning Venemaa agressioonikuritegude eest vastutusele võtmist.

Teisipäeval, 17. oktoobril esitleb Euroopa Komisjon plaane, kuidas tõhustada võitlust uimastikaubanduse ja organiseeritud kuritegevuse vastu ning kuidas vältida ELi viisavabaduse reeglite rikkumist. Samuti lepivad volinikud kokku Euroopa Komisjoni järgmise aasta tööprogrammis.

Selle nädala Euroopa Parlamendi täiskogul (16.–19. oktoober) võtab parlament vastu oma seisukoha Ukraina taastamiseks ja moderniseerimiseks mõeldud ELi rahastu loomise ning ELi 2024. aasta eelarve suhtes.

 

TEISED INSTITUTSIOONID:

Nädal Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjonis

Nädal Euroopa Parlamendis

Nädal Euroopa Liidu Nõukogus

Üksikasjad

Avaldamiskuupäev
16. oktoober 2023
Autor
Esindus Eestis