Põhisisu juurde
Esindus Eestis
Artikkel2. oktoober 2023Esindus Eestis1 min lugemist

EL sel nädalal: ELi mitteametlik tippkohtumine ning sanktsioonide erisaadiku visiit Eestisse

Symbolic 2018

Nädala peasündmused toimuvad ELi nõukogu eesistujariigis Hispaanias: reedel (6. okt) kogunevad ELi riigipead ja valitsusjuhid mitteametlikule tippkohtumisele, mille päevakorras on kaitsekoostöö, strateegilised majandusküsimused, ränne ja Euroopa Liidu laienemine. Päev enne, 5. oktoobril leiab aset Euroopa Poliitilise Ühenduse kolmas kohtumine, kus 47 ELi ning selle naabruskonna juhti arutavad omavahelise koostöö ning Euroopa julgeoleku tugevdamist.

Teisipäeval, 3. oktoobril esitleb Euroopa Komisjon oma soovitusi ELi kriitiliste tehnoloogiatega seotud riskide ja sõltuvuste maandamisest. Neljapäeval hääletab Euroopa Parlament Wopke Hoekstra Euroopa Komisjoni kliimavolinikuks ja Maroš Šefčoviči Euroopa rohelise kokkuleppe eest vastutavaks asepresidendiks nimetamise üle. Teatavasti taandus komisjoni senine kliimavolinik ja juhtiv asepresident Frans Timmermans augustis oma ametikohalt, et valmistuda peaministrikandidaadina Hollandi parlamendivalimisteks.

Teisipäeval, 3. oktoobril on Eestis visiidil ELi sanktsioonide erisaadik David O’Sullivan. Tallinnas toimuvad sel nädalal mitmed Euroopa rohelise pealinna võrgustiku üritused ning kuulutatakse välja 2025. aasta Euroopa roheline pealinn. 5. oktoobril osaleb üritustel ka Euroopa Komisjoni keskkonna peadirektoraadi (DG ENV) asepeadirektor Patrick Child, kes kohtub Euroopa kliimaneutraalsete ja nutikate linnade hulka kuuluva Tartu abilinnapea Elo Kiiveti, Tartu Ülikooli rektori Toomas Asseri ning kliimaministeeriumi esindajatega. Reedel, 6. oktoobril on Euroopa Komisjoni Eesti esinduse juht Vivian Loonela ringkonnavisiidil Viljandis, kus ta kohtub linnapea Madis Timpsoni, Viljandi Gümnaasiumi õpilaste ja piirkonna ettevõtjatega ning külastab innovaatiliste pakiautomaatide tootjat Cleveron.

 

TEISED INSTITUTSIOONID:

Nädal Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjonis

Nädal Euroopa Parlamendis

Nädal Euroopa Liidu Nõukogus

Üksikasjad

Avaldamiskuupäev
2. oktoober 2023
Autor
Esindus Eestis