Põhisisu juurde
Esindus Eestis
Artikkel30. jaanuar 2023Esindus Eestis

EL sel nädalal: ELi-Ukraina tippkohtumine ja ühtekuuluvuse volinik Ferreira Eestis

Behind the scenes of the 60 seconds video presentation by Elisa Ferreira,European Commissioner for Cohesion and Reforms

Sel reedel (3. veebruaril) toimub Kiievis ELi ja Ukraina tippkohtumine, kus osalevad Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen,  Euroopa Ülemkogu eesistuja Charles Michel ja ELi välisasjade ja julgeolekupoliitika kõrge esindaja Josep Borrell. Juba päev varem reisivad Kiievisse Euroopa Komisjoni volinikud, et eelnevalt kohtuda Ukraina valitsusega. Reedese tippkohtumise keskne teema on Euroopa rahaline ja sõjaline toetus Ukrainale. Lisaks on oodata konkreetseid kokkuleppeid valdkondades nagu Ukraina kaupade tollivabastus, mobiilside rändlus ja Ukraina liitumine ühtse euromaksete piirkonnaga.

Eestit külastab 2.–3.veebruaril ühtekuuluvuspoliitika ja reformide volinik Elisa Ferreira, kes alustab oma visiiti kohtumistega Tartu linnapea ja ülikoolijuhtidega ning tutvub säästva ja nutika linnaplaneerimisega Tartus. Tallinnas kohtub volinik peaminister Kaja Kallase, rahandusminister Anneli Akkermanni ning riigihalduse minister Riina Solmaniga. Reedel kell 15.30 annab volinik ministeeriumite ühishoones pressikonverentsi koos ministrite Akkermanni ja Solmaniga.

Täna (30. jaanuaril) tulevad Brüsselis kokku liikmesriikide põllumajandusministrid, et arutada põllumajandussektori olukorda seoses Venemaa sissetungiga Ukrainasse ning biomajanduse pakutavaid võimalusi.

 

TEISED INSTITUTSIOONID:

Üksikasjad

Avaldamiskuupäev
30. jaanuar 2023
Autor
Esindus Eestis