Põhisisu juurde
Esindus Eestis
Artikkel4. september 2023Esindus Eestis1 min lugemist

EL sel nädalal: energeetikavolinik Simson, siseturuvolinik Breton ja rahvusvaheliste partnerlussuhete volinik Urpilainen Tallinnas

Visit of Thierry Breton and Jutta Urpilainen, European Commissioners, to the Democratic Republic of Congo

Sel nädalal on Tallinnas Euroopa Komisjoni energeetikavolinik Kadri Simson, kes kohtub ajakirjanikega (4. sept.) ning osaleb Euroopa rohelise pealinna Tallinna korraldatud rahvusvahelisel konverentsil Empowering Cities: Accelerating the Green Energy Transition (5. sept.).

5. septembril tuleb Tallinnasse Euroopa Komisjoni siseturuvolinik Thierry Breton, et esineda Tallinn Digital Summit’il ning kohtuda peaminister Kaja Kallase ja kaitseminister Hanno Pevkuriga.

7. septembril külastab Tallinna Euroopa Komisjoni rahvusvaheliste partnerlussuhete volinik Jutta Urpilainen, et võtta osa avatud valitsemise partnerluse tippkohtumisest. Ajakirjanikel on üritusel osalemiseks võimalik registreeruda siin. Lisaks on kavas kohtumised peaminister Kaja Kallase, majandus- ja infotehnoloogiaminister Tiit Riisalo ning Eesti ettevõtete ja mittetulundusühingutega. Samuti annab volinik külalistunni Gustav Adolfi Gümnaasiumi lõpuklasside õpilastele.

Kolmapäeval, 6. septembril teeb Euroopa Komisjon ettepaneku võtta kasutusele Euroopa puudega isiku kaart, et tagada neile sooduskohtlemine kõigis ELi liikmesriikides. Samuti esitleb komisjon teatist riiklike sotsiaalkindlustussüsteemide digitaalsest ühendamisest. Eesmärk on lihtsustada teistes liikmesriikides töötavate inimeste ligipääsu sotsiaalkindlustusele. Teisipäeval (5. sept.) toimub volinikukandidaat Iliana Ivanova kuulamine Euroopa Parlamendi komisjonides. Ivanova vastutusvaldkonnad Euroopa Komisjoni volinikuna oleksid innovatsioon, teadus, kultuur, haridus ja noored.

 

TEISED INSTITUTSIOONID:

Nädal Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjonis

Nädal Euroopa Parlamendis

Nädal Euroopa Liidu Nõukogus

Üksikasjad

Avaldamiskuupäev
4. september 2023
Autor
Esindus Eestis