Põhisisu juurde
Esindus Eestis
Artikkel6. veebruar 2023Esindus Eestis1 min lugemist

EL sel nädalal: erakorraline Euroopa Ülemkogu

Special Meeting of the European Council, 30-31/05/2022

Täna tuleb Brüsselis kokku üldasjade nõukogu, et ette valmistada selle nädala erakorralist Euroopa Ülemkogu (9.–10. veebruar). Tippkohtumise keskmes on, kuidas tugevdada toetust Ukrainale sõja kontekstis, arutatakse ka migratsioonipoliitikat ning Euroopa Komisjoni ettepanekut Euroopa konkurentsi- ja tööstuspoliitika tugevdamiseks.

Kolmapäeval (8. veebruaril) tutvustab Euroopa Komisjon oma ettepanekut ELi valmisoleku ja vastupanuvõime suurendamiseks katastroofide puhul.

Tänasest kolmapäevani (6.–8. veebruar) toimub konkurentsivõime eest vastutavate ministrite mitteametlik kohtumine, kus on teemadeks ELi pikaajaline konkurentsivõime roheleppe kontekstis ning teadus- ja arendustegevuse roll Euroopa majanduse tugevdamises. Homme (7. veebruar) toimub esimene ELi ja Moldova assotsiatsiooninõukogu pärast Moldovale kandidaatriigi staatuse andmist. Kohtumise keskmes on Moldova reformid, aga ka Venemaa agressioon ja selle mõju Moldova julgeolekule.

Eestis avatakse täna Rakvere riigigümnaasiumi uus hoone, mille ehitamist rahastati regionaalarengufondist rohkem kui 7 miljoni euroga.

 

TEISED INSTITUTSIOONID:

 

Üksikasjad

Avaldamiskuupäev
6. veebruar 2023
Autor
Esindus Eestis