Põhisisu juurde
Esindus Eestis
Artikkel13. november 2023Esindus Eestis1 min lugemist

EL sel nädalal: ettepanekud oskustööjõu liikuvuse suurendamiseks

Young people with the European flag

Kolmapäeval (15. november) esitleb Euroopa Komisjon oma plaane rahvusvahelise oskustööjõu saamiseks Euroopasse, et tõsta ELi majanduse konkurentsivõimet ja innovatsiooni. Sel nädalal tutvustatakse ka Euroopa Komisjoni sügist majandusprognoosi.  Komisjoni volinikud kohtuvad täna Euroopa Kontrollikojaga ning kolmapäeval NATO peasekretäri Jens Stoltenbergiga. Energeetikavolinik Kadri Simson osaleb teisipäeval (14. oktoobril) kõnega rahvusvahelisel Ukraina ülesehitamise konverentsil „ReBuild Ukraine“.

Välisasjade nõukogus on täna arutlusel Venemaa agressioon ja olukord Iisraelis, homme arutavad kaitseministrid ELi toetust Ukrainale. Kolmapäeval toimub kohtumine Aafrika, Kariibi mere ja Vaikse ookeani esindajatega ning üldasjade nõukogul tuleb jutuks Euroopa Komisjoni 2024. a tööprogramm.

16. novembril (kl 11) korraldab ELi eesistujamaa Hispaania suursaatkond koos Rootsi saatkonna ja Euroopa Komisjoni esindusega Tallinnas Euroopa majas seminari „Sooline võrdõiguslikkus – kas veel päevakajaline?“ (lisainfo ja registreerumine: david [dot] herreraatmaec [dot] es (david[dot]herrera[at]maec[dot]es)).

 

TEISED INSTITUTSIOONID:

Nädal Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjonis

Nädal Euroopa Parlamendis

Nädal Euroopa Liidu Nõukogus

Üksikasjad

Avaldamiskuupäev
13. november 2023
Autor
Esindus Eestis