Põhisisu juurde
Esindus Eestis
Artikkel6. november 2023Esindus Eestis1 min lugemist

EL sel nädalal: Euroopa Komisjoni juhtiv asepresident Valdis Dombrovskis Eestis

Visit of Valdis Dombrovskis, Executive Vice-President of the European Commission, to Lithuania

Täna (6. november) on Tallinnas Euroopa Komisjoni juhtiv asepresident Valdis Dombrovskis, et osaleda Eesti taaste- ja vastupidavusrahastu (RRF) aastakonverentsil, mille teema on ELi majanduse kestlikumaks ja vastupidavamaks muutmine. Konverentsi saab jälgida siin. Asepresident kohtub ka peaminister Kallase, välisminister Tsahkna, majandus- ja IT minister Riisalo ning Riigikogu liikmete ja Eesti Panga presidendiga. Pärast lõunat esineb asepresident Dombrovskis kõnega välisministeeriumis toimuval „Market Access Day“ seminaril, kus tutvustatakse, kuidas ELi kaubanduspoliitika aitab Eesti ettevõtjatel siseneda kolmandate riikide turgudele (otseülekanne siin).

Kolmapäeval (8. november) avaldab Euroopa Komisjon oma soovitused Euroopa Liidu liitumisläbirääkimiste alustamise kohta Ukraina ja Moldovaga. Lisaks kuulutatakse välja Lääne-Balkani reformi- ja kasvurahastu loomine.

Hispaanias toimub kosmosepoliitika eest vastutavate ministrite mitteametlik kohtumine (6.-7. november), teemaks kosmoseinfrastruktuuri ja -teenuste tugevdamine Euroopas. 8. novembri eurorühma istungi peamised päevakorrapunktid on ELi makromajanduslik areng ja konkurentsivõime. Neljapäevasel majandus- ja rahandusküsimuste nõukogul tuleb jutuks ELi majanduse juhtimise raamistiku reform ning Venemaa agressiooni majanduslikud mõjud.

 

TEISED INSTITUTSIOONID:

Nädal Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjonis

Nädal Euroopa Parlamendis

Nädal Euroopa Liidu Nõukogus

Üksikasjad

Avaldamiskuupäev
6. november 2023
Autor
Esindus Eestis