Põhisisu juurde
Esindus Eestis
Artikkel17. juuni 2024Esindus Eestis1 min lugemist

EL sel nädalal: Euroopa kõrged ametikohad

The Berlaymont Building and European Flags

Täna (17. juuni) toimub Euroopa Ülemkogu mitteametlik õhtusöök, kus EL valitsusjuhid arutavad omavahel Euroopa Parlamendi valimistulemusi ja ELi kõrgete ametikohtade jaotust. Ametlik Euroopa Ülemkogu on plaanitud 27.-28. juuniks.

19. juunil esitleb Euroopa Komisjon Euroopa poolaasta kevadpaketti, milles antakse hinnang ning soovitusi liikmesriikide majandus- ja sotsiaalpoliitika vallas. Komisjon otsustab ka, kas Eesti suhtes on vaja avada ülemäärase eelarvepuudujäägi menetlus. 

Homme (18. juuni) toimuva üldasjade nõukogu keskmes on ELi  ühtekuuluvuspoliitika tulevik. 20. juuni tööhõive nõukogu plaanib kokku leppida Euroopa töönõukogu direktiivis ning arutab siseturu sotsiaalset mõõdet. 21. juuni majandus- ja rahandusküsimuste nõukogu põhiteemaks on käibemaks digiajastul. Samuti vahetavad ministrid arvamusi taaste- ja vastupidavusrahastu rakendamise ning Venemaa Ukraina-vastase agressiooni majanduslike ja finantstagajärgede üle.

Kolmapäeval, 19. juunil avatakse Eesti Põllumajandusmuuseumis näitus „Märka LEADERit”, kus on võimalik tutvuda Euroopa Komisjoni LEADER-toetusprogrammi edukamate projektidega Eestist.

 

TEISED INSTITUTSIOONID:

Nädal Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjonis

Nädal Euroopa Parlamendis

Nädal Euroopa Liidu Nõukogus

Üksikasjad

Avaldamiskuupäev
17. juuni 2024
Autor
Esindus Eestis