Põhisisu juurde
Esindus Eestis
Artikkel29. Mai 2023Esindus Eestis

EL sel nädalal: Euroopa poliitilise ühenduse kohtumine ja Euroopa Komisjoni eelarvevoliniku Johannes Hahni visiit Eestisse

volinik Hahn

Neljapäeval (1. juunil) toimub Moldovas Euroopa poliitilise ühenduse (EPC) teine tippkohtumine, millel osaleb ka Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen. Eelmisel aastal kokku kutsutud ühenduse töös osalevad 47 ELi ja selle lähiriigi (nagu Ukraina, Türgi, Ühendkuningriik ja Lääne-Balkani riigid) riigipead, tugevdamaks koostööd ja julgeolekut Euroopas. Reedel (2. juunil) on Eestis visiidil Euroopa Komisjoni eelarve ja halduse volinik Johannes Hahn, et kohtuda peaminister Kaja Kallase ja rahandusminister Mart Võrklaevaga.

Teisipäeva (30. mai) üldasjade nõukogul tehakse ettevalmistusi 29.–30. juuni Euroopa Ülemkogu tippkohtumiseks ning arutatakse õigusriigi olukorda Poolas ja Ungaris. Sama päeva põllumajandusnõukogu keskmes on Venemaa agressiooni mõju põllumajandusturule ja põud Lõuna-Euroopas.  Neljapäeval ja reedel toimuv transpordi- ja kommunikatsiooninõukogu arutab Euroopa Komisjoni hiljutisi ettepanekuid liiklusohutuse parandamiseks.

Kolmapäeval (31. mail) esitleb Euroopa Komisjon oma ettepanekut kaitset vajavate inimeste õiguste tagamiseks ELis.

Homme (30. mail) külastab Euroopa Komisjoni Eesti esinduse juht Vivian Loonela Paidet, et kohtuda sealse linnavalitsuse, Paide gümnaasiumi õpilaste ning kohalike arvamusliidritega. Lisaks külastatakse E-piima piimatööstust, mille tootmise laiendamist ja moderniseerimist toetatakse komisjoni investeerimiskavaga.

Juba sel kolmapäeval (31. mail) toimub Tallinna Teeninduskoolis (Majaka 2, Tallinn) Euroopa oskusteaasta avaseminar, kus arutleme, milline roll on oskustel Eesti majanduse käekäigus, kuidas saaksime oma koolisüsteemist vajalikud oskused ja kuidas korraldada täiend- ja ümberõpet. Lisainfo ja registreerimisvormi leiab siit. Euroopa Komisjon on 2023. aasta kuulutanud Euroopa oskusteaastaks, mil fookuses on digi- ja rohepöördeks vajalikud oskused, täiend- ja ümberõpe ning kvalifikatsioonide vastastikune tunnustamine.

Laupäeval (3. juunil) Tartus aset leidval kultuuriüritusel „Kastist Välja“ on Euroopa oskusteaasta puhul avatud oskuste telk, kus saab tutvuda Tartu Rakenduslikus Kolledžis  õpetatavate põnevate ametitega. Lisaks on kavas mitmekülgne meelelahutusprogramm, millega saab täpsemalt tutvuda siin.

TEISED INSTITUTSIOONID:

Nädal Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjonis

Nädal Euroopa Parlamendis

Nädal Euroopa Liidu Nõukogus

Üksikasjad

Avaldamiskuupäev
29. Mai 2023
Autor
Esindus Eestis