Põhisisu juurde
Esindus Eestis
Artikkel20. november 2023Esindus Eestis1 min lugemist

EL sel nädalal: Euroopa poolaasta sügispakett ja üleeuroopaline metsaseire

The euro (II): Symbolic - 2001

Homme (21. nov.) tutvustab Euroopa Komisjon Euroopa poolaasta sügispaketti, milles antakse hinnang liikmesriikide eelarvekavadele. Samuti tehakse ettepanek ühtse metsaseiresüsteemi loomiseks, et saada süsteemne ülevaade Euroopa metsade seisundist ja võimaldada paremaid metsandusstrateegilisi otsuseid kliimamuutuste kontekstis.

23. ja 24. novembril osaleb Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen Ottawas ELi-Kanada tippkohtumisel. Kohtumise peateemad on Vene agressioon, toetus Ukrainale ja kahepoolsed majandussuhted.

Euroopa Liidu Nõukogus on ELi põllumajandusministrite (20. nov.), arenguküsimuste eest vastutavate ministrite (21. nov.) ning haridusministrite (23.-24. nov.) kohtumised.

Kolmapäeval (22. nov.) toimub Tallinnas Euroopa Liidu laienemise konverents, mille esinejate seas on ka Euroopa Komisjoni esinduse juht Vivian Loonela ja laienemise peadirektoraadi eksperdid. Komisjoni esindus korraldab üritust koostöös Rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskuse, välisministeeriumi ning Rootsi ja Rumeenia suursaatkondadega.  Neljapäeval (23. nov.) külastab esinduse juht Vivian Loonela Narva-Jõesuud ja Kohtla-Järvet, et osaleda Ida-Virumaa Arengukonverentsil ning kohtuda avaliku ja erasektori esindajatega.

 

TEISED INSTITUTSIOONID:

Nädal Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjonis

Nädal Euroopa Parlamendis

Nädal Euroopa Liidu Nõukogus

Üksikasjad

Avaldamiskuupäev
20. november 2023
Autor
Esindus Eestis