Põhisisu juurde
Esindus Eestis
Artikkel23. oktoober 2023Esindus Eestis1 min lugemist

EL sel nädalal: Euroopa Ülemkogu

Special Meeting of the European Council, 30-31/05/2022

Nädala peasündmus on neljapäevast reedeni (26.–27. oktoober) toimuv Euroopa Ülemkogu, kus peateemadeks on Ukraina abistamine, 2021–2027 ELi pikaajaline eelarve, Euroopa majandus ning rändepoliitika.

Teisipäeval, 24. oktoobril esitleb Euroopa Komisjon oma plaane tuule- ja avamere taastuvenergia võimekuse suurendamiseks, energialiidu aruannet ning puhta tehnoloogia investeeringute seisu. Peale selle tutvustab komisjon meetmeid ravimite kättesaadavuse ning liikmesriikide avaliku halduse süsteemide parandamiseks.

Täna arutavad välisministrid julgeolekolukorda Ukrainas, Armeenias ja Aserbaidžaanis ning arenguid Hamasi Iisraeli-vastase rünnaku järel. Tänase (23. oktoober) ELi ja Kasahstani koostöönõukogu päevakorras on mh jõupingutused sanktsioonidest kõrvalehoidmise takistamiseks. Homsel üldasjade nõukogul peetakse iga-aastane arutelu Eesti õigusriigi olukorra kohta. Täna ja homme aset leidva põllumajanduse ja kalanduse nõukogu päevakorras on toidutööstuse olukord seoses Venemaa agressioonisõjaga ning Läänemere 2024. a kalapüügivõimalused.

25.–26. oktoobril toimub Tartus AHHAA  keskuses meediapädevuse konverents „Meediaharidus 2:0: Ära usu hundijuttu!“, mille üks korraldaja on Euroopa Komisjoni Eesti esindus. Esimesel päeval on kavas arutelud, teisel päeval üheksa praktilist töötuba. Konverents toob kokku oma ala parimad praktikud, kes jagavad väärt kogemusi õpetajatele, noorsootööspetsialistidele ja raamatukogutöötajatele.

 

TEISED INSTITUTSIOONID:

Nädal Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjonis

Nädal Euroopa Parlamendis

Nädal Euroopa Liidu Nõukogus

Üksikasjad

Avaldamiskuupäev
23. oktoober 2023
Autor
Esindus Eestis