Põhisisu juurde
Esindus Eestis
Artikkel11. detsember 2023Esindus Eestis1 min lugemist

EL sel nädalal: Euroopa Ülemkogu ja Lääne-Balkani tippkohtumine

European flags  in front of the Berlaymont building

 

Nädala keskne sündmus on Euroopa Ülemkogu, mille peateemad on Ukraina toetamine, ELi laienemine (mh võimalik liitumiskõneluste alustamine Ukraina ja Moldovaga), ELi eelarve ülevaatus ning julgeoleku- ja kaitsekoostöö (14.–15. dets.). Päev varem leiab aset ELi ja Lääne-Balkani tippkohtumine.

Teisipäeval (12. dets) tuleb Euroopa Komisjon välja plaaniga, kuidas kasutada külmutatud Venemaa varade pealt teenitud tulu Ukraina abistamiseks. Eelolevateks Euroopa Parlamendi valimisteks valmistudes pakub komisjon välja ka uued meetmed Euroopa demokraatia kaitsmiseks ning kolmandate riikide sekkumise vältimiseks. Lisaks esitletakse kava ELi liikmesriikide vaheliste regulatiivsete tõkete edasiseks eemaldamiseks.

Nädal algab välisasjade nõukoguga, kus ELi välisministrid  kohtuvad Ukraina välisminister Kulebaga ning arutatakse arenguid Iisraeli ja Gaza sektori piirkonnas (11. dets).  Seejärel kohtuvad ELi välisministrid oma idapartnerluse riikide kolleegidega (Armeenia, Aserbaidžaan, Gruusia, Moldova, Ukraina). Üldasjade nõukogu keskmes on ettevalmistused ülemkoguks ja demograafilised muutused Euroopas (12. dets).

 

TEISED INSTITUTSIOONID:

Nädal Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjonis

Nädal Euroopa Parlamendis

Nädal Euroopa Liidu Nõukogus

Üksikasjad

Avaldamiskuupäev
11. detsember 2023
Autor
Esindus Eestis