Põhisisu juurde
Esindus Eestis
Artikkel13. veebruar 2023Esindus Eestis1 min lugemist

EL sel nädalal: komisjoni talvine majandusprognoos ja Müncheni julgeolekukonverents

Symbolic 1996-1998

Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen osaleb sel nädalal Müncheni julgeolekukonverentsil (17.–19. veebruar), mille keskmes on Venemaa Ukraina-vastane sõda ning selle mõjud rahvusvahelisele julgeolekule.

Täna (13. veebruar) tutvustab Euroopa Komisjon oma talvist majandusprognoosi. Homme esitleb komisjon ettepanekut raskeveokite CO2 heite vähendamiseks. Lisaks valmistab komisjon ette uut Venemaa-vastaste sanktsioonide paketti.

Täna arutavad eurorühma rahandusministrid muutusi energiaturgudel, euroala tööturul ning makromajandusliku ja finantsarengu poliitikat.

Strasbourgis koguneb Euroopa Parlamendi täiskogu (13.–16. veebruar), kus on oodata heakskiitu „Eesmärk 55“ ettepanekule vähendada 2030. aastaks uute sõiduautode CO2 heidet 55% ja kaubikute oma 50%. Uued autod peavad olema heitevabad aastaks 2035. Kolmapäeval osaleb Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen täiskogu debatil, mis keskendub pea aasta väldanud Venemaa agressioonile Ukrainas.

Homme (14. veebruar)  külastab Euroopa Komisjoni Eesti esinduse juht Vivian Loonela heade mõtete linna Tartut, kus räägib Tartu Ülikooli esindajatega Euroopa teadusrahastust ning kohtub biotehnoloogia ja personaalmeditsiini tippkeskuste arendajatega. Samuti kohtub ta Maaülikooli esindajatega, et arutada ELi rahastust ja metsanduse temaatikat. Lisaks on kohtumised Euroopa kultuuripealinna Tartu 2024 korraldajate, Tartu Ülikooli raamatukogu ja ELi Jean Monnet’ tippkeskuse rahastuse saanud Tartu Ülikooli Skytte instituudi esindajate ning Kristjan Jaak Petersoni Gümnaasiumi õpilastega.

TEISED INSTITUTSIOONID:

 

Üksikasjad

Avaldamiskuupäev
13. veebruar 2023
Autor
Esindus Eestis