Põhisisu juurde
Esindus Eestis
Artikkel2. Mai 2023Esindus Eestis1 min lugemist

EL sel nädalal: laskemoona tootmise suurendamine ja korruptsiooni vastased meetmed

Defense - SOFEX (Jordan)

Kolmapäeval (3. mai) tutvustab Euroopa Komisjon uut plaani, kuidas tõsta liikmesriikide laskemoona tootmise võimekust, seda nii Euroopa kui Ukraina kaitseks. Teiseks tullakse välja uute meetmetega korruptsiooni vastu võitlemiseks. Peale selle esitatakse soovitused spordi- ja otseülekannete piraatluse takistamiseks.

Kolmapäeval ja neljapäeval koguneb Stockholmis mitteametlik tööhõive- ja sotsiaalministrite nõukogu, kus arutatakse tööjõu oskuste arendamist ning sotsiaalkaitse küsimusi. Neljapäevase välisasjade nõukogu fookuses on arengupankade reform ning Venemaa Ukraina-vastase agressiooni ülemaailmsed tagajärjed. Neljapäevast reedeni toimuva tervishoiuministrite mitteametliku kohtumise arutelud keskenduvad tervishoiu olukorrale Ukrainas ning Euroopa meditsiinitoodete varude tagamisele kriisiolukorras.

Järgmisel nädalal, 9. mail tähistatakse Euroopa päeva mitmete üritustega üle Eesti. Tallinnas saavad kooliklassid mängida Euroopa-teemalist orienteerumismängu ning õhtul toimub Vabaduse väljakul suurejooneline kontsert, kus esinevad mullu Eurovisiooni lauluvõistlusel Ukrainat esindanud ja konkursi võitnud Kalush Orchestra ning meie oma Tanel Padar ja Stefan. Kogu info Euroopa päeva ürituste kohta on leitav siin.

 

TEISED INSTITUTSIOONID:

Nädal Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjonis

Nädal Euroopa Parlamendis

Nädal Euroopa Liidu Nõukogus

 

Üksikasjad

Avaldamiskuupäev
2. Mai 2023
Autor
Esindus Eestis