Põhisisu juurde
Esindus Eestis
Pressiteade22. aprill 2024Esindus Eestis1 min lugemist

EL sel nädalal: laste huvide tugevam kaitse

A child playing with toys

Sel nädalal esitleb Euroopa Komisjon soovituse lastekaitse süsteemide tugevdamiseks, et kaitsta lapsi paremini nii füüsilise kui vaimse vägivalla eest. Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen osaleb Euroopa Parlamendi täiskogu istungil, kus on arutlusel Euroopa konkurentsivõime alane kokkulepe ning ELi strateegiline tegevuskava aastateks 2024–2029. President von der Leyen osaleb ka parlamendi korraldataval üritusel, millega tähistatakse 20 aasta möödumist 2004. a ELi laienemisest, kui liitus ka Eesti.

Välisasjade nõukogus (22. aprill) kohtuvad ELi liikmesriikide välisministrid Ukraina välisministri ja kaitseministriga ning arutavad Venemaa Ukraina-vastase agressiooni seisu. Päevakorras on ka olukord Lähis-Idas ja Sudaanis. Teisipäeval ja kolmapäeval (23.–24. aprill) kogunevad mitteametlikule kohtumisele tervisepoliitika eest vastutavad ministrid.

Reedel (26. aprill) leiab Tallinnas aset XXVII Avatud Ühiskonna Foorum, mille videosilla vahendusel avakõne peab Euroopa Komisjoni asepresident Dubravka Šuica. Lisainfo ürituse kohta siin.

 

TEISED INSTITUTSIOONID:

Nädal Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjonis

Nädal Euroopa Parlamendis

Nädal Euroopa Liidu Nõukogus

Üksikasjad

Avaldamiskuupäev
22. aprill 2024
Autor
Esindus Eestis