Põhisisu juurde
Esindus Eestis
Artikkel22. Mai 2023Esindus Eestis1 min lugemist

EL sel nädalal: Lõuna-Korea tippkohtumine ja välisasjade nõukogu

Republic of Korea-EU leaders' videoconference meeting, 30/06/2020

Täna (22. mai) osaleb Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen ELi ja Lõuna-Korea tippkohtumisel, mis märgib kahepoolsete diplomaatiliste suhete 60. aastapäeva. Tänasest homseni leiab aset konkurentsivõime nõukogu, kus peateemadeks on ELi tootlikkuse tõstmine ning kriitiliste toorainete tarneahelad. Välisasjade nõukogus käsitletakse täna geopoliitilisi arenguid seoses Venemaa agressiooniga ja Lääne-Balkani piirkonnaga, homme tulevad arutlusele kaitseteemad eesotsas sõjalise abiga Ukrainale. Neljapäeval arutavad kaubanduspoliitika eest vastutavad ministrid ELi majandussuhteid Hiinaga ning Maailma Kaubandusorganisatsiooni tegevust.

Kolmapäeval (24. mail) avaldab Euroopa Komisjon 2023. aasta Euroopa poolaasta kevadpaketi majanduspoliitilised suunised liikmesriikidele. Peale selle tehakse ettepanek Euroopa investeeringute süsteemi ja jaeinvestorite kaitse tugevdamiseks.

Täna ja homme on Eestis visiidil komisjoni konkurentsivõime peadirektoraadi esindajad, kes kohtuvad Eesti majandus- ja rahandusministeeriumi ametnike ning Konkurentsiameti peadirektori Evelin-Pärn Leega.

31. mail toimub Tallinna Teeninduskoolis (Majaka 2, Tallinn) Euroopa oskusteaasta avaseminar, kus arutleme selle üle, milline roll on oskustel Eesti majanduse käekäigus, kuidas saaksime oma koolisüsteemist vajalikud oskused ja kuidas korraldada täiend- ja ümberõpet. Lisainfo ja registreerimisvormi leiab siit. Euroopa Komisjon on 2023. aasta kuulutanud Euroopa oskusteaastaks, mil fookuses on digi- ja rohepöördeks vajalikud oskused, täiend- ja ümberõpe vastavalt tööturu vajadustele ning kvalifikatsioonide vastastikune tunnustamine.

 

TEISED INSTITUTSIOONID:

Nädal Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjonis

Nädal Euroopa Parlamendis

Nädal Euroopa Liidu Nõukogus

Üksikasjad

Avaldamiskuupäev
22. Mai 2023
Autor
Esindus Eestis