Põhisisu juurde
Esindus Eestis
Artikkel21. november 2022Esindus Eestis1 min lugemist

EL sel nädalal: meetmed gaasihindade leevendamiseks

gaas

Sel nädalal kogunevad ministrid energeetika nõukogu erakorralisele kohtumisele (24. november), et leppida kokku gaasi ühisostudes, hinnakõikumiste juhtimises ja piiriülestes solidaarsusmeetmetes. Toimub ka rida teisi olulisi nõukogu arutelusid: tänasel põllumajanduse ja kalanduse nõukogul (21. november) tulevad jutuks ELi metsastrateegia 2030 rakendamine ja liikmesriikide võetud meetmed. Reedel toimub väliskaubanduse nõukogu, mille põhiteemaks on pinged ELi ja USA kaubandussuhetes, Maailma Kaubandusorganisatsiooni reform ning kaubandustoetus Ukrainale.

Homme (22. november) esitleb Euroopa Komisjon Euroopa poolaasta sügispaketti, et anda hinnang liikmesriikide eelarvekavadele. Samuti tuleb välja komisjoni ettepanek energiaturu korrektsioonimehhanismi loomiseks, et kaitsta tarbijaid ja majandust kõrgete hindade eest. Neljapäeval (24. novembril) avab Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen Helsingis koos Eesti ja Soome peaministritega Euroopa Bauhausi konverentsi „Into the Woods“, mille keskmes on kestlik ehitus.

Euroopa Parlamendi täiskogu hääletab neljapäeval (24. novembril) 18 miljardi euro suuruse laenu andmist Ukrainale lühiajaliste rahastamisvajaduste katmiseks. Samal pärastlõunal hääletab parlament Keit Pentus-Rosimannuse Euroopa Kontrollkoja liikme kandidaatuuri üle.

Euroopa Komisjoni Eesti esinduse juht Vivian Loonela külastab täna-homme Hiiumaad ja Saaremaad, kus on plaanis kohtumised kohalike omavalitsuste, ühiskonnategelaste ning kooliõpilastega. Kolmapäeval (23. novembril) korraldab Euroopa Komisjoni esindus koos Eesti Arhitektide Liiduga Viimsi Artiumis rahvusvahelise konverentsi „Rohepöörde väljakutsed ruumiloomes“. Rohkem infot siit.

 

TEISED INSTITUTSIOONID:

Üksikasjad

Avaldamiskuupäev
21. november 2022
Autor
Esindus Eestis