Põhisisu juurde
Esindus Eestis
  • Artikkel
  • 14. aprill 2025
  • Esindus Eestis
  • 1 min lugemist

EL sel nädalal: põllumajanduse ja toidu volinik Hansen Eestis

Outdoor portraits of Christophe Hansen, European Commissioner for Agriculture and Food

Täna (14. aprill) juhib ELi välisasjade ja julgeolekupoliitika kõrge esindaja Kaja Kallas koos Palestiina omavalitsuse peaministri Mohammad Mustafaga esimest ELi-Palestiina kõrgetasemelist poliitikadialoogi kohtumist. Tänase välisasjade nõukogu päevakorrapunktid on Venemaa agressioon Ukrainas, olukord Lähis-Idas ning ELi suhted Aafrikaga. Lisaks toimub täna neljas Albaania ELiga liitumise protsessile keskenduv konverents. Sel nädalal leiavad aset ka mitteametlikud sotsiaalteemade ning soolise võrdõiguslikkuse eest vastutavate ministrite kohtumised. 

Nädala lõpus (18.-19. aprill) on Eestis visiidil Euroopa Komisjoni põllumajanduse ja toidu volinik Christophe Hansen. Visiidi käigus kohtub volinik regionaal- ja põllumajandusminister Hendrik Johannes Terrase ja Eesti põllumajandussektori esindajatega ning külastab Lõuna-Eesti põllumajandusettevõtjaid ning maaelu teadmuskeskust. 

Euroopa päeva lähenedes kutsume kõiki osalema aasta eurooplase hääletusel, mille võitja tehakse teatavaks 9. mail Vabamus toimuval seminaril. Tiitlile kandideerivad riigikogu liige Hanah Lahe, Eleringi juht Kalle Kilk ja Narva Muuseumi juht Maria Smorževskihh-Smirnova. Lõpphääletusele esitatud kolmiku valis kümne silmapaistva kandidaadi seast välja riigi, kodanikuühiskonna, ettevõtjate, meedia ja Euroopa Komisjoni esindajast koosnev žürii. Täpsem info ja hääletamine siin.    

 

TEISED INSTITUTSIOONID:  

Nädal Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjonis  

Nädal Euroopa Parlamendis          

Nädal Euroopa Liidu Nõukogus  

Üksikasjad

Avaldamiskuupäev
14. aprill 2025
Autor
Esindus Eestis