Põhisisu juurde
Esindus Eestis
Pressiteade15. Mai 2023Esindus Eestis1 min lugemist

EL sel nädalal: president von der Leyen G7 tippkohtumisel

Participation of Ursula von der Leyen, President of the European Commission, in the G7 Summit, in Krün

Nädala peasündmus on G7 tippkohtumine Jaapanis, kus käsitletakse vastusamme Venemaa agressioonile ning koostööd India ja Vaikse ookeani piirkonnas. Kohtumisel osaleb Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen. Homme ja ülehomme on komisjoni president Reykjavikis Euroopa Nõukogu juhtide kohtumisel, mis keskendub Ukraina toetamisele.

Täna esitleb Euroopa Komisjon ELi liikmesriikide 2023. aasta kevadist majandusprognoosi. Kolmapäeval (17. mai) tutvustab komisjon oma tollireeglite reformimise plaane, mis muudavad Euroopa majanduse tõhusamaks ja tugevamaks.

Tänase (15. mai) eurorühma kohtumise peateemad on euroala majanduslik olukord ning väljakutsed geopoliitiliste pingete taustal. Täna arutavad noorte- ja spordipoliitika eest vastutavad ministrid noorte vaimse tervise problemaatikat ja Ukrainast Euroopasse tulnud noorte sotsiaalse kaasamist. Homse haridus- ja kultuuriministrite kohtumise keskmes on meediavabaduse arengud ja Euroopa haridusruumi loomine. Homme leiab aset ka majandus- ja rahandusküsimuste nõukogu, kus arutatakse maksuteemasid, pankade kriisijuhtimise raamistikku ning Venemaa agressiooni majanduslikke mõjusid.

 

TEISED INSTITUTSIOONID:

Nädal Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjonis

Nädal Euroopa Parlamendis

Nädal Euroopa Liidu Nõukogus

Üksikasjad

Avaldamiskuupäev
15. Mai 2023
Autor
Esindus Eestis