Põhisisu juurde
Esindus Eestis
Artikkel10. juuli 2023Esindus Eestis1 min lugemist

EL sel nädalal: president von der Leyen NATO ja ELi-Jaapani tippkohtumistel

Joint press conference on Russia’s aggression against Ukraine by Jens Stoltenberg, Secretary-General of NATO, Charles Michel, President of the European Council and Ursula von der Leyen, President of the European Commission

Teisipäeval ja kolmapäeval (11.–12. juuli) osaleb Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen NATO tippkohtumisel Vilniuses. Neljapäeval (13. juuli) esindab president von der Leyen ELi kahepoolsel tippkohtumisel Jaapaniga. Kohtumisel räägitakse 2019. aastal jõustunud majanduspartnerlusega seotud arengutest ning arutatakse majandus- ja rahvusvahelise julgeoleku küsimusi.

Homme (11. juulil) esitleb Euroopa Komisjon uusi plaane, kuidas muuta transpordisektor rohelisemaks ja kestlikumaks. Peale selle tutvustatakse uute virtuaalsete tehnoloogiate kasutuselevõtu kava ning tullakse välja uuendustega kuritöö ohvrite õiguste ja kaitse põhimõtetes.

Täna (10. juuli) vahetatakse üldasjade nõukogus mõtteid 2021–2027 ELi pikaajalise eelarve teemadel ja tutvustatakse nõukogu uue eesistuja Hispaania prioriteete. Täna ja homme aset leidva keskkonna nõukogu peateemad on bioloogilise mitmekesisuse ning õhu- ja veekvaliteediga seotud  eesmärgid. Mitteametliku energeetikanõukogu (11.–12. juuli) keskmes on ELi elektriühendused ning taastuvenergia ja energiatõhususe ettepanekud. Neljapäeval arutavad eurorühma rahandusministrid euroala riikide eelarveolukorda ning Euroopa finantsturgude tulevikku. Neljapäevast reedeni kogunevad sotsiaalministrid mitteametlikuks kohtumiseks. Reedese majandus- ja rahandusküsimuste nõukogu päevakorras on ELi toetus Ukrainale pikaajalise eelarve muutmise raames, ELi tollireform ning taasterahastu rakendamise seis.

Täna ja homme on Eestis visiidil Euroopa Komisjoni tervise ja toiduohutuse peadirektoraadi asedirektor Claire Bury. Visiidi keskmes on Euroopa rohelise kokkuleppe eesmärgid taimekaitses ning Eesti põllumajanduse seisukord.

 

TEISED INSTITUTSIOONID:

Nädal Euroopa Parlamendis

Nädal Euroopa Liidu Nõukogus

 

Üksikasjad

Avaldamiskuupäev
10. juuli 2023
Autor
Esindus Eestis