Põhisisu juurde
Esindus Eestis
Artikkel12. veebruar 2024Esindus Eestis1 min lugemist

EL sel nädalal: ühisturu aruanne ja majanduse talveprognoos

Munich Security Conference, Munich, 16-19/02/2023

Ursula von der Leyen 2023 Müncheni julgeolekukonverentsil.

Kolmapäeval (14. veebruar) avaldab Euroopa Komisjon selleaastase ELi ühisturu aruande, mis annab ülevaate hiljutistest siseturu algatustest (investeeringute soodustamine, tarneahelate tugevdamine jne.) ning seab prioriteedid Euroopa majanduse konkurentsivõime tõstmiseks ja halduskoormuse vähendamiseks. 15. veebruaril avaldab Euroopa Komisjon majanduse talvise vaheprognoosi. Nädala lõpus (16.–18. veebruar) osalevad Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen ja mitmed teised komisjoni volinikud Müncheni julgeolekukonverentsil.

Euroopa Nõukogus leiavad aset mitteametlikud arengupoliitika (12. veebruar) ning konkurentsivõime ja teadusuuringute valdkonna (14.–15.  veebruar) eest vastutavate ministrite kohtumised. Teisipäeval (13. veebruar) toimub ELi-Armeenia partnerluskohtumine.

Täna (12. veebruar) on Eestis visiidil Euroopa Parlamendi president Roberta Metsola, 15. ja 16. veebruaril aga Euroopa Komisjoni siseturu ja tööstuse peadirektoraadi asepeadirektor Maive Rute. Eestis on sel nädalal tööviisidil ka Euroopa Investeerimispanga president Nadia Calviño. 

 

TEISED INSTITUTSIOONID:

Nädal Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjonis

Nädal Euroopa Parlamendis

Nädal Euroopa Liidu Nõukogus

Üksikasjad

Avaldamiskuupäev
12. veebruar 2024
Autor
Esindus Eestis