Põhisisu juurde
Esindus Eestis
Artikkel23. jaanuar 2023Esindus Eestis1 min lugemist

EL sel nädalal: Ukraina abistamine ja komisjoni asepresident Jourová Eestis

Press conference by Věra Jourová, Vice-President of the European Commission, and Thierry Breton, European Commissioner, on the Media Freedom Act

Täna (23. jaanuaril) tulevad Brüsselis kokku välisministrid, et arutada Ukraina abistamist, ELi sõjalise abi suurendamist ning Venemaa-vastaseid sanktsioone, samuti olukorda Saheli riikides ja Lääne-Aafrikas. Neljapäevase ja reedese mitteametliku justiits- ja siseasjade nõukogu keskmes on Venemaa sõjakuriteod Ukrainas ning migratsioonipoliitika.

Reedel (27. jaanuaril) on Eestis Euroopa Komisjoni väärtuste ja läbipaistvuse valdkonna asepresident Věra Jourová, et pidada välisministeeriumis kõne ELi väärtuste kaitsmisest Vene sõja tingimustes. Asepresident kohtub ka peaminister Kaja Kallase, välisminister Urmas Reinsalu ja justiitsminister Lea Danilson-Järgiga.

Kolmapäeval (26. jaanuaril) tutvustab Euroopa Komisjon plaane edendamaks Euroopa majanduses ja ettevõtluses sotsiaalset dialoogi ja kollektiivläbirääkimiste süsteemi, mis võimaldaks parendada töötingimusi ja elukvaliteeti.

TEISED INSTITUTSIOONID:

Üksikasjad

Avaldamiskuupäev
23. jaanuar 2023
Autor
Esindus Eestis