Põhisisu juurde
Esindus Eestis
Artikkel29. jaanuar 2024Esindus Eestis1 min lugemist

EL sel nädalal: Ukraina rahastuse jätkamine

Berlaymont building illuminated in blue and yellow in support of Ukraine

Nädala peasündmus on erakorraline Euroopa Ülemkogu kohtumine 1. veebruaril. ELi juhtide detsembrikuise kohtumise jätkuna arutatakse ELi pikaajalise eelarve (2021–2027) läbivaatamist, et viia sisse 50 miljardi eurone Ukraina rahastu ning suurendada Euroopa kaitsevõimekuste ja välispiiride tugevdamiseks mõeldud vahendeid.

Kolmapäeval (31. jaan) esitleb Euroopa Komisjon uusi plaane, kuidas ennetada vaktsineerimise abil vähktõve levikut.

Tänasel (29. jaan) üldasjade nõukogul arutatakse komisjon poolt 12. detsembril välja pakutud meetmeid Euroopa demokraatia kaitseks. Homse kaitseministrite mitteametliku kohtumise keskmes on julgeolekupoliitiline olukord ja Euroopa kaitsevõimekuste tõstmine. Nädala teises pooles toimub veel ka välisministrite mitteametlik kohtumine (2.–4. veebruar) ning kahepoolne ELi ja Kagu-Aasia Maade Assotsiatsiooni (ASEAN) kohtumine (2. veebruar).

Reedel, 2. veebruaril kl 9.30-11.30 korraldab Euroopa Komisjoni Eesti esindus briifingu ELi kaubandussanktsioonide kohta. Ülevaate teeb Euroopa Komisjoni kaubanduse peadirektoraadi üksuse juht Nele Eichhorn, kelle vastutusalas on kaubandussuhted Venemaa, Valgevene, Türgi, Kesk-Aasia, Lähis-Ida ja lõunanaabrusriikidega. Osalevad ka Maksu- ja Tolliameti esindajad. Briifingul osalemiseks palun saata e-kiri aadressil COMM-REP-TLLatec [dot] europa [dot] eu (COMM-REP-TLL[at]ec[dot]europa[dot]eu).

 

TEISED INSTITUTSIOONID:

Nädal Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjonis

Nädal Euroopa Parlamendis

Nädal Euroopa Liidu Nõukogus

Üksikasjad

Avaldamiskuupäev
29. jaanuar 2024
Autor
Esindus Eestis