Põhisisu juurde
Esindus Eestis
Artikkel27. november 2023Esindus Eestis1 min lugemist

EL sel nädalal: võitlus inimsmugeldamisega ja reisijate õigused

COP28

 

Reedel ja laupäeval (1.–2. dets.) osaleb Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen Araabia Ühendemiraatides ÜRO kliimamuutuste konverentsil (COP 28), kuhu EL läheb sihiga leppida kokku veelgi ambitsioonikamad eesmärgid kliimamuutuste leevendamiseks.

Kolmapäeval (29. nov.) tutvustab Euroopa Komisjon meetmeid, millega tugevdada võitlust inimsmugeldamisega Euroopa Liitu. Inimsmugeldajate võrgustike tuvastamiseks ja nende tegevuse peatamiseks pakub komisjon välja koostöö tugevdamise liimesriikide vahel, karistuste karmistamise ja Europoli volituste suurendamise. Teiseks tullakse välja kavaga ELi elektriühenduste parendamiseks: et saavutada 2030. aastaks vähemalt 42,5% taastuvenergia osakaalu, on vaja kiiresti edasi arendada elektrivõrke, pannes rõhku eeskätt avamerevõrkude, vesinikuprojektide ja piiriülese taristu arendamisele. Kolmandaks esitleb komisjon uuendusi ELi transporditeenuste andmebaaside ja reisijate õiguste valdkonnas, mis tõukuvad COVID-kriisis ilmnenud probleemidest.

Euroopa Liidu Nõukogus toimub täna (28. november) väliskaubanduspoliitika eest vastutavate ministrite kohtumine, et arutada majandussuhteid USAga ning valmistuda Maailma Kaubandusorganisatsiooni (WTO) ministrite konverentsiks. Üldasjade nõukogus tulevad jutuks ELi ühtekuuluvuspoliitika tulevik ning strateegiline autonoomia. 27.–28. novembril kohtuvad ELi tööhõive ja sotsiaalministrid ning 30. novembril terviseministrid.

Täna ja homme külastab Brüsselit grupp Riigikogu liikmeid, ettevõtjaid ja arvamusliidreid. Kavas on kohtumised energeetikavolinik Kadri Simsoni, mitmete volinike nõunike ning Eesti alalise esindajaga Euroopa Liidu juures.

 

TEISED INSTITUTSIOONID:

Nädal Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjonis

Nädal Euroopa Parlamendis

Nädal Euroopa Liidu Nõukogus

Üksikasjad

Avaldamiskuupäev
27. november 2023
Autor
Esindus Eestis