Põhisisu juurde
Esindus Eestis
Pressiteade7. veebruar 2022Esindus Eestis1 min lugemist

EL sellel nädalal: energiajulgeolek ja mikrokiipide õigusakt

Computer

7. veebruar –  13. veebruar 2022

Teisipäeval esitleb Euroopa Komisjon uut mikrokiipide õigusakti, mille eesmärk on tõsta Euroopa võimekust toota mikrokiipe, mis on paljude kõrgetehnoloogiliste toodete –  nutitelefonidest kuni tööstuslike robotiteni – hädavajalik komponent.

Täna jätkuvad Washingtonis ELi-USA energianõukogu kohtumised, kus ELi esindavad komisjoni energeetikavolinik Kadri Simson ning välisasjade ja julgeolekupoliitika kõrge esindaja Josep Borrell. Arutelu sisu on transatlantiline koostöö energiapoliitikas: energiajulgeoleku tagamine seoses Ukraina kriisiga ja puhtale energiale üleminek laiemalt. Kolmapäeval on Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen visiidil Senegalis, kus arutatakse kahepoolset koostööd ning valmistutakse järgmise nädala ELi-Aafrika Liidu tippkohtumiseks. Teda saadab ka volinik Simson.

Kolmapäevast neljapäevani toimub Tallinnas Meediavabaduse Koalitsiooni iga-aastane konverents, mis on pühendatud ajakirjandus- ja sõnavabadusele. Konverentsil osalevad ka Eesti president Alar Karis ja komisjoni asepresident Vera Jourova. Lisainfo ja registreerimine siin.

Neljapäeval tutvustab komisjon ELi liikmesriikide 2022. aasta talvist majandusprognoosi.

TEISED INSTITUTSIOONID:

Üksikasjad

Avaldamiskuupäev
7. veebruar 2022
Autor
Esindus Eestis