Põhisisu juurde
Esindus Eestis
Artikkel5. september 2022Esindus Eestis1 min lugemist

EL sellel nädalal: energiaturu reform

energia
© Raigo Pajula

Euroopa domineerivateks teemadeks sel sügisel on endiselt Venemaa sõda Ukrainas ja sellest põhjustatud energiakriis. Täna, 5. septembril on Brüsselis Ukraina peaminister Denõss Šmõhal, et kohtuda Euroopa liidritega ja osaleda ELi-Ukraina Assotsiatsiooninõukogu kohtumisel. Arutatakse ELi toetust Ukrainale ning edasisi samme Ukraina ELi liikmesuse teel.

Reedel, 9. septembril toimub Brüsselis ELi energeetikaministrite erakorraline kokkusaamine, kus tulevad arutusele nii lühiajalised meetmed energiahindade ohjeldamiseks kui ka pikemaajalised plaanid Euroopa energeetikaturu reformiks. Sel puhul on oodata Euroopa Komisjonilt esmaseid mitteametlikke ideid.

14. septembril peab president Ursula von der Leyen kõne olukorrast Euroopa Liidus, kus esitleb komisjoni plaane kõigis olulistes valdkondades, sealhulgas energeetika ja Ukraina abistamine.

Kolmapäeval, 7. septembril tuleb komisjon välja ka oma ettepanekutega hooldusteenuste parandamiseks Euroopas. Oodata on nii uut strateegiadokumenti kui soovitusi taskukohase ja kvaliteetse pikaajalise hoolduse kohta.

6. ja 7. septembril on Eestis visiidil Euroopa Liidu peaprokurör Laura Kövesi, kes kohtub valitsuse liikmete, peaprokurör Parmase ning Maksu- ja Tolliameti juhtkonnaga.

 

TEISED INSTITUTSIOONID:

Üksikasjad

Avaldamiskuupäev
5. september 2022
Autor
Esindus Eestis