Skip to main content
Euroopa Komisjoni logo
Esindus Eestis
Artikkel3. oktoober 2022Esindus Eestis

EL sellel nädalal: Euroopa liidrite kohtumised ja vastusammud Vene agressioonile

Special Meeting of the European Council, 30-31/05/2022

Reedel, 7. oktoobril toimub Prahas ELi liidrite mitteametlik kohtumine, teemaks on vastusammud Venemaa agressioonile ning energiakriisile leevenduse otsimine. Päev varem (6. oktoobril) leiab aset esimene Euroopa poliitilise ühenduse kohtumine, kus osalevad ELi liikmesriikide ja naabruskonna partnerite (mh Ühendkuningriik) liidrid. Kohtumise eesmärgiks on tugevdada koostööd Euroopa naabruskonnas, sest see on vajalik nii Euroopa julgeolekuks kui majanduslikuks stabiilsuseks.

Täna, 3. oktoobril kogunevad eurotsooni rahandusministrid arutama makromajanduslikku olukorda ja arenguid seoses digitaalse euro kontseptsiooniga. Homme, 4. oktoobril toimub majandus- ja rahandusküsimuste nõukogu, kus lepitakse kokku RePowerEU kava, mille eesmärk on kaotada Euroopa sõltuvus Venemaa fossiilkütustest ja võidelda kliimakriisiga. Lisaks käsitletakse kõrgete energiahindade, finantsturgude olukorra ning Venemaa agressiooni majanduslikke tagajärgi. Täna toimub ka ELi-Iisraeli assotsieerimisnõukogu, kus arutatakse kahepoolseid suhteid Venemaa agressiooni ja ülemaailmse energiakriisi kontekstis.

Homme, 4. oktoobril esitleb Euroopa Komisjon tegevuskava, kuidas EL saaks oma välissuhetes noori paremini kaasata.

Tänasest neljapäevani (3–6. oktoober)koguneb ka Euroopa Parlamendi täiskogu, kus arutatakse Venemaa agressiooniga seotud uusi arengusuundi. Peale selle on oodata nutiseadmetele ühtse laadija kehtestamise seaduse heaks kiitmist.

 

TEISED INSTITUTSIOONID:

Üksikasjad

Avaldamiskuupäev
3. oktoober 2022
Autor
Esindus Eestis