Põhisisu juurde
Esindus Eestis
Artikkel17. oktoober 2022Esindus Eestis1 min lugemist

EL sellel nädalal: Euroopa Ülemkogu ja energiahindade tõusu leevendamine

Symbolic - Real estate and money

Homme tutvustab Euroopa Komisjon plaane kõrgete energiahindade mõju leevendamiseks, Euroopa gaasihangete koordineerimiseks ning energiasüsteemide digitaliseerimiseks. Peale selle tehakse ettepanek Euroopa elutähtsa taristu tugevdamiseks. Komisjoni energeetikaettepanekud on ühtlasi sisendiks neljapäeval ja reedel (20.–21. oktoober) Prahas toimuvale Euroopa Ülemkogule, kus riigipead hindavad energiahindade ja energiavarustuskindluse olukorda ning otsustavad, milliste meetmetega edaspidi energiakriisi leevendada. Lisaks arutatakse Venemaa agressioonisõja kulgu, majandusolukorda ning ELi-Aasia suhteid.

Tänasel välisasjade nõukogu kohtumise keskmes on Venemaa agressioon Ukrainas ning ELi ja Hiina suhted. Homsel üldasjade nõukogul vahetatakse arvamusi Euroopa tuleviku konverentsi tulemuste ja Poola õigusriigi olukorra kohta. Täna ja homme toimub põllumajanduse nõukogu, kus lepitakse kokku Läänemere 2023. aasta kalapüügikogustes ning arutatakse põllumajandusturgude olukorda Venemaa agressiooni kontekstis. Kolmapäeval (19. oktoobril) toimub kolmepoolne tippkohtumine „Toimetulek energiakriisi ja elukalliduse kriisiga: Kuidas kaitsta majandust, ettevõtteid ja töötajaid“. Reedel (21. oktoobril) toimub mitteametlik transpordinõukogu.

Homme korraldavad Euroopa Komisjoni Eesti esindus ja Tšehhi saatkond Tallinnas seminari, mis keskendub Venemaa energiasõjale Euroopas. Seminari avab Tšehhi suursaadik H.E. David Král ning juhib komisjoni esinduse juht Vivian Loonela.

Tänasest neljapäevani (17.–20. oktoober) leiab aset Euroopa Parlamendi täiskogu, kus arutatakse mh Ukraina sõjaga seonduvaid teemasid ning ELi elutähtsa taristu kaitset.

 

TEISED INSTITUTSIOONID:

Üksikasjad

Avaldamiskuupäev
17. oktoober 2022
Autor
Esindus Eestis