Põhisisu juurde
Esindus Eestis
Artikkel17. jaanuar 2022Esindus Eestis1 min lugemist

EL sellel nädalal: Euroopa ülikoolide strateegia

tudeng

Täna on esimene tööpäev Euroopa Komisjoni Eesti esinduse uuel juhil Vivian Loonelal. Vivianil on pikaajaline töökogemus komisjoni peamajas Brüsselis, olles viimati Euroopa rohelise kokkuleppe kõneisik.

Homme, 18. jaanuaril koguneb oma selle aasta esimesele koosolekule Euroopa Komisjoni volinike kolleegium. Muuhulgas tutvustatakse uut Euroopa ülikoolide strateegiat, mille eesmärk on tagada Euroopa kõrgharidussüsteemi konkurentsivõime muutuvas maailmas, tugevdada koostööd Euroopa ülikoolide vahel ning suurem roll Euroopa säilenõtkuse tõstmisel. Komisjoni president von der Leyen osaleb 20. jaanuaril Maailma Majandusfoorumil, et pidada kõne olukorrast maailmas. ELi välispoliitika juht Josep Borrell osaleb Euroopa Parlamendi täiskogu istungil Strasbourgis, arutamaks parlamendiliikmetega kriisi Ida-Ukrainas ning Vene-Ukraina piiril. Ka mälestab Euroopa Parlament oma endist presidenti David Maria Sassolit ning valib uue presidendi ning asepresidendid.

Kolmapäeval, 19. jaanuaril korraldab Eesti Noorteühenduste Liit Euroopa tuleviku konverentsi raames arutelu Euroopa tuleviku üle. Üritus toimub Euroopa Elamuskeskuses Tallinnas ning seda kantakse üle Euroopa Komisjoni Eesti esinduse ja noorteühenduse liidu Facebooki lehel. Reedel, 21. jaanuaril toimub sarnane üritus Narvas.

TEISED INSTITUTSIOONID:

Üksikasjad

Avaldamiskuupäev
17. jaanuar 2022
Autor
Esindus Eestis