Põhisisu juurde
Esindus Eestis
Artikkel14. veebruar 2022Esindus Eestis1 min lugemist

EL sellel nädalal: julgeolekuolukord Ukrainas ja ELi-Aafrika Liidu tippkohtumine

Euroopa Komisjoni presidendi Ursula von der Leyeni ja Euroopa Komisjoni liikmete visiit Senegali
 

Komisjoni president von der Leyen jätkab suhtlust nii Euroopa kui liitlasriikide juhtidega, et leida diplomaatiline lahendus Ukraina julgeolekumuredele, valmistades samal ajal ette võimalikke sanktsioone Venemaa vastu ja ELi valmisolekut. Euroopa Parlamendi täiskogu hääletab täna ELi 1,2-miljardilise abipaketi üle Ukrainale. Komisjoni välisasjade ja julgeolekupoliitika kõrge esindaja Josep Borrell osaleb neljapäeval NATO kaitseministrite kohtumisel arutamaks julgeolekuolukorda Ukrainas.

Teisipäeval esitleb Euroopa Komisjon oma plaane Euroopa ühise julgeoleku tugevdamiseks ning kaitsekoostööks vajalike elutähtsate tehnoloogiate välja töötamiseks. Teiseks tutvustatakse ELi tulevasi plaani kosmoseliikluse reguleerimiseks, mida raskendab inimtekkelise kosmoseprügi kiire kasv. Peale selle räägitakse ELi turvalise ühenduvuse programmist aastateks 2023–2027.

Kolmapäeval on oodata Euroopa Kohtu otsust õigusriigi põhimõtete tingimuslikkuse kohta seoses ELi raha eraldamisega Ungarile ja Poolale.

Neljapäeval osalevad Euroopa liidrid EL-i ja Aafrika Liidu tippkohtumisel, mille keskmes on kahepoolse koostöö parendamine ning investeeringute pakett.

Reedel kl 10–17 esitletakse OECD ja TalTech/SPINUniti analüüsi Eesti väheneva rahvaarvuga piirkondade probleemide kohta. Lisainfo siin.

TEISED INSTITUTSIOONID:

Üksikasjad

Avaldamiskuupäev
14. veebruar 2022
Autor
Esindus Eestis