Põhisisu juurde
Esindus Eestis
Artikkel5. detsember 2022Esindus Eestis1 min lugemist

EL sellel nädalal: Lääne-Balkani tippkohtumine

EU Western Balkans Summit

Homme (6. detsembril) leiab Albaanias aset ELi ja Lääne-Balkani tippkohtumine, et arutada Venemaa Ukraina-vastase sõja mõjusid Balkanil ning rändeküsimusi. Kohtumise eel avaldas komisjon Lääne-Balkani rände haldamise tegevuskava. Täna (5. detsembril) on Euroopa Komisjoni juhtivad asepresidendid Margrethe Vestager ja Valdis Dombrovskis Washingtonis ELi ja USA kaubandus- ja tehnoloogianõukogu kohtumisel, et tugevdada koostööd nii majandusküsimustes kui Vene agressiooni ohjamisel.

Kolmapäeval, 7. detsembril tutvustab Euroopa Komisjon oma plaane Euroopa käibemaksureeglite ühtlustamiseks ning digitaliseerimiseks. Teiseks esitletakse meetmeid kapitaliturgude tugevdamiseks ning reeglite harmoniseerimiseks. Välja tuleb ka uus võrdõiguslikkuse pakett, mis sisaldab muu hulgas ühiseid reegleid vanemluse tunnustamiseks ELis.

Ka Euroopa Liidu Nõukogus on kiire töönädal. Täna, 5. detsembril kogunevad eurorühma rahandusministrid arutama eelarvepoliitika hetkeolukorda ja ELi majanduse juhtimise raamistiku reformi plaane. Transpordinõukogu teema on üleeuroopalise transpordivõrgu (TEN-T) väljaarendamine, homsel majandus- ja rahandusküsimuste nõukogul arutatakse 18 miljardi euro suurust tugipaketti Ukrainale ning eelarvevahendite eraldamist Ungarile sealset õigusriigi olukorda silmas pidades. Neljapäevase tööhõive ja sotsiaalpoliitika nõukogu peamised teemad on platvormitöö tingimuste parendamine, reedel arutatakse terviseküsimusi (nt vähktõve vastane võitlus). Neljapäevast reedeni (9.–10.detsember) tuleb justiits- ja siseküsimuste nõukogus arutusele Ukraina põgenike olukord ning sanktsioone rikkuvate Vene kodanike varade konfiskeerimine.

Kolmapäeval osaleb Euroopa Komisjoni Eesti esinduse juht Vivian Loonela välisministeeriumi korraldatud Ukraina ülesehitamise teemalisel foorumil. Homsest kolmapäevani viibib Eestis komisjoni maksunduse peadirektoraadi (DG TAXUD) delegatsioon, kes kohtub mh Rahandusministeeriumi, Maksu- ja Tolliameti ning Riigikogu esindajatega, et vahetada mõtteid otsese maksustamise ja OECD maksureformi kohta.

 

TEISED INSTITUTSIOONID:

 

Üksikasjad

Avaldamiskuupäev
5. detsember 2022
Autor
Esindus Eestis