Põhisisu juurde
Esindus Eestis
Artikkel10. oktoober 2022Esindus Eestis1 min lugemist

EL sellel nädalal: president von der Leyen visiidil Eestis

Statement by Ursula von der Leyen, President of the European Commission, on a New Pact for Migration and Asylum

Täna, 10. oktoobril on Eestis visiidil Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen, kes on peakõnelejaks Tallinna digitippkohtumisel. Lisaks kohtumistele peaminister Kallase (ülekanne ühiselt pressikonverentsilt kl 9.30 siin) ja president Karisega külastab president von der Leyen ka Narvat, et tutvuda olukorraga idapiiril ja kuulutada välja  Eesti õiglase ülemineku kava. Sel puhul toimub Narvas seminar, kus tutvustatakse 354 miljoni eurost fondi Ida-Virumaa majanduse mitmekesistamiseks ja elukeskkonna parandamiseks (otseülekanne kl 14 siin). 

Teisipäeval ja kolmapäeval (11.–12. oktoober) toimub Prahas järjekordne mitteametlik energiaministrite kohtumine, kus arutatakse lahendusi energiahinna allatoomiseks. Kolmapäevast neljapäevani saavad kokku ka tööhõive- ja sotsiaalministrid. Neljapäevast reedeni (13.–14. oktoober) arutatakse justiits- ja siseküsimuste nõukogus Venemaa vastutusele võtmist rahvusvaheliste sõjakuritegude eest, Ukraina sõjapõgenike olukorda ELis ning sisejulgeolekut Euroopas. Lisaks toimub reedel mitteametlik eurorühma rahandusministrite kohtumine, kus osaleb ka USA rahandusminister.

Kolmapäeval (12. oktoobril) annab Euroopa Komisjon ülevaate ELi laienemispoliitika arengutest kandidaatriikides ning avaldab riigipõhised reformisoovitused. Peale selle tutvustatakse meetmeid ELi õiguse järgimise ja jõustamise tugevdamiseks ning tööjõu oskuste parendamiseks Euroopas. 2023. aasta on nimetatud ELis oskuste aastaks.

 

TEISED INSTITUTSIOONID:

 

Üksikasjad

Avaldamiskuupäev
10. oktoober 2022
Autor
Esindus Eestis