Põhisisu juurde
Esindus Eestis
Artikkel23. Mai 2022Esindus Eestis1 min lugemist

EL sellel nädalal: sanktsioonide rakendamine Venemaa vastu

Täna avalikustas Euroopa Komisjon oma poliitikasoovitused Eestile (nn Euroopa poolaasta), kuidas paremini majanduskasvu ergutada ja töökohti luua. Teisipäeval, 24. mail avalikustab komisjon Schengeni raporti, mis annab ülevaate Schengeni ala piiriülese koostöö arengusuundadest ja esitab edasised soovitused koostöö parendamiseks.

Et veelgi tõhustada ELi sanktsioonipoliitikat Venemaa vastu, teeb Euroopa Komisjon kolmapäeval, 25. mail ettepaneku ühtlustada sanktsioonide rakendamise korda erinevates liikmesriikides. Muu hulgas on plaanis kehtestada sarnased karistused neile, kes sanktsioonidest kõrvale hiilivad. Venemaa vastu kehtestatud sanktsioonide mõju on arutlusel ka majandus- ja rahandusküsimuste nõukogu kohtumisel homme, 24. mail. Samal ajal arutavad põllumajandusministrid sõja mõjusid põllumajandustoodete turul.

Sel nädalal toimub ka maailma majandusfoorum Davosis, kus reedel, 27. mail peab kõne ka komisjoni president Ursula von der Leyen. Samal päeval osaleb energeetikavolinik Kadri Simson Berliinis G7 riikide energia, kliima ja keskkonnaministrite kohtumisel.

 

TEISED INSTITUTSIOONID:

Üksikasjad

Avaldamiskuupäev
23. Mai 2022
Autor
Esindus Eestis