Põhisisu juurde
Esindus Eestis
Artikkel13. juuni 2022Esindus Eestis1 min lugemist

EL sellel nädalal: Ukraina kandidaatriigi staatus

Symbolic -  European and Ukrainian flags

Reedel annab Euroopa Komisjon oma hinnangu Ukrainale, Moldovale ja Gruusiale ELi kandidaatriigi staatuse andmise kohta. Lisaks analüüsib komisjon Euroopa tuleviku konverentsi tulemeid ning annab ülevaate rahvaarutelude käigus tehtud ettepanekute elluviimise plaanidest. Tänasest kolmapäevani viibib komisjoni president Ursula von der Leyen visiidil Iisraelis, Palestiinas, Egiptuses ja Jordaanias.

Täna (13. juunil) aset leidva põllumajanduse ja kalanduse nõukogu keskmes on ühise kalanduspoliitika rakendamise seis ning põllumajandustoodete standardid. Teisipäeval (14. juuni) kogunevad tervisepoliitika eest vastutavad ministrid arutama Euroopa terviseandmeruumi ettepanekut ning ELi ülemaailmset tervishoiustrateegiat. Kolmapäevani jätkub Maailma Kaubandusorganisatsiooni (WTO) 12. ministrite konverents, mille teemad on kõik Venemaa Ukraina-vastase agressioonisõja kontekstis. Samas tulevad kokku ka ELi väliskaubanduse eest vastutavad ministrid, et panna paika ühine seisukoht teemadel nagu WTO reform ning Venemaa agressiooni mõjud rahvusvahelisele kaubandusele ja toidujulgeolekule. Sotsiaalpoliitika nõukogu päevakorras 16. juunil on mh platvormitöö eelnõu. Majandus- ja rahanduse nõukogu (17. juuni) arutelud keskenduvad Horvaatia liitumisele euroalaga ning Venemaa-vastastele sanktsioonidele. ELi – Egiptuse assotsiatsiooninõukogu (19. juuni) päevakorras on nii kahepoolsed suhted kui ülemaailmsed küsimused.

Täna tähistatakse Soomes Kajaanis ELi ühisprojektis valminud Euroopa võimsaima superarvuti LUMI töö algust. LUMI loomisel osales ka Eesti. Sündmuse ülekannet on võimalik jälgida siin.

 

TEISED INSTITUTSIOONID:

Üksikasjad

Avaldamiskuupäev
13. juuni 2022
Autor
Esindus Eestis