Põhisisu juurde
Esindus Eestis
Artikkel7. november 2022Esindus Eestis1 min lugemist

EL sellel nädalal: Ukraina rahastamine, Euroopa kaitse ning COP 27 kliimamuutuste konverents

Sel nädalal esitleb Euroopa Komisjon Ukraina toetusrahastut 2023. aastaks. Täna ja homme osaleb Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen Egiptuses ÜRO kliimamuutuste konverentsil (COP 27), kus ELil on kavas nõuda ulatuslikumaid üleilmseid kliimakriisi lahendamise meetmeid.

Kolmapäeval esitleb Euroopa Komisjon uusi julgeoleku- ja kaitsemeetmeid, mille eesmärgiks on suurendada ELi liitlasvägede mobiilsust uute julgeolekuohtude ja Vene agressiooni valguses. Lisaks tugevdatakse ELi küberkaitse vastupidavust ja sellealast koostööd. Teiseks tutvustatakse plaane, kuidas muuta väetisetarned kindlamaks ja jätkusuutlikumaks, mis Vene agressiooni järel on löögi alla sattunud. Peale selle esitletakse juhiseid liikmesriikide majanduste juhtimiseks, lihtsustatakse eelarvereegleid ning tullakse välja plaanidega lühiajalise majautusteenuste reeglite ühtlustamiseks.

Täna, 7. novembril kogunevad eurotsooni rahandusministrid arutama liikmesriikide majandusväljavaateid ja eelarveid ning kõrgete energiahindade leevendamise meetmeid. Homse majandus- ja rahandusasjade nõukogu keskmes on Venemaa uue agressiooni finantsmõju, Ukraina rahaline toetamine ning pangandussektori reeglid. Reedel kohtub majandus- ja rahandusasjade nõukogu Euroopa Parlamendiga, et jõuda kokkuleppele ELi 20213. aasta eelarves.

Kolmapäeval arutleb Euroopa Parlament koos komisjoni president Ursula von der Leyeniga eelmise Euroopa Ülemkogu tulemuste üle ehk Venemaa agressiooni, energiapoliitika, kliimamuutuste ning Iraani ja Hiina teemadel. Selle nädala Euroopa Parlamendi täiskogu teiste teemadega saad tutvuta siin.

Homme ja ülehomme on Euroopa Komisjoni Eesti esinduse juht Vivian Loonela Võrumaal, kus ta külastab uusi idapiirirajatisi ja kohalikke ettevõtteid ning kohtub kohalike omavalitsuste esindajatega.

 

TEISED INSTITUTSIOONID:

Üksikasjad

Avaldamiskuupäev
7. november 2022
Autor
Esindus Eestis