Põhisisu juurde
Esindus Eestis
Artikkel24. oktoober 2022Esindus Eestis1 min lugemist

EL sellel nädalal: volinik Kyriakides Eestis ja Ukraina ülesehitamise konverents Berliinis

Press conference by Stella Kyriakides, European Commissioner, on preparing and responding to COVID-19 in the future

Täna ja homme on Eestis visiidil Euroopa Komisjoni tervishoiu ja toidutohutuse volinik Stella Kyriakides. Volinik kohtub peaminister Kallase, maaeluminister Kruuse ja tervise- ja tööminister Petersoniga ning külastab Põhja-Eesti regionaalhaigla vähikeskust (oktoober on rinnavähi alase teadlikkuse tõstmise kuu). Teisipäeval, 25. oktoobril kell 11.45 annavad volinik Kyriakides ja minister Peterson ühise pressikonverentsi, mida on võimalik jälgida ka otseülekandes.

Teisipäeval (25. oktoobril) avab Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen koos liidukantsler Olaf Scholziga Berliinis Ukraina ülesehitamise konverentsi, kus arutatakse plaane Ukraina taastamiseks Vene sõjakahjudest. Eelmise nädala ülemkogul sai komisjon suunised töötada välja variandid, kuidas kasutada külmutatud Vene varasid Ukraina ülesehitamiseks.

Kolmapäeval (26. oktoobril) tutvustab Euroopa Komisjon oma ettepanekuid vee- ja õhusaaste piiramiseks ning pankadevaheliste välkmaksete lihtsustamiseks.

Tänasel keskkonnanõukogu kohtumisel on teemaks ELi läbirääkimispositsioonid nii ÜRO kliimamuutuste (COP 27) kui bioloogilise mitmekesisuse (COP 15) konverentsideks. Arutatakse ka tööstusheite ja prügiladirektiivi muutmist ning ökodisaini nõuete uuendamist. Homse energeetikanõukogu peateemaks on energiakriisi lahendamine vastavalt ülemkogu suunistele, k.a. hinnapiirangud ja ühisostud. Lisaks loodetakse kokku leppida hoonete energiatõhususe direktiivis, arutatakse ka uusi reegleid vesiniku kasutamiseks.

Teisipäeval (25.oktoobril) kl 12–17 ootab Tartu Ülikooli raamatukogu fuajees avatud juurdepääsu nädala puhul huvilisi Euroopa Komisjoni esinduse ja Euroopa kliimapakti infolaud. Reedel (28. oktoobril) toimub Eesti Rahvusraamatukogus desinformatsiooni aastakonverents „Kuidas võita infosõda koolis?“ (registreerumine ja lisainfo siin). Pühapäeval (30. oktoobril) algab Ukrainast sõja tõttu lahkunud naistele suunatud ettevõtlusprogramm, mille avab Euroopa Komisjoni esinduse juht Vivian Loonela.

 

TEISED INSTITUTSIOONID:

Üksikasjad

Avaldamiskuupäev
24. oktoober 2022
Autor
Esindus Eestis