Põhisisu juurde
Esindus Eestis
Pressiteade26. aprill 2024Esindus Eestis1 min lugemist

Euroopa Investeerimisfondi direktorite nõukogu nimetas oma liikmeks Euroopa Komisjoni eestlasest asepeadirektori Maive Rute

Maive Rute 2019

Euroopa Investeerimisfondi üldkogu nimetas oma direktorite nõukogu liikmeks Euroopa Komisjoni tööstuse ja siseturupoliitika eestlasest asepeadirektori Maive Rute.

Rute on töötanud Euroopa Komisjonis mitmel kõrgel ametikohal alates 2005. aastast. Enne komisjoni tööle asumist oli ta KredExi juhataja ning 2019 – 2020 Eesti Panga asepresident.  Oma praegusel ametikohal komisjoni tööstuspoliitika edendajana tegeleb Maive Rute muu hulgas ka ettevõtluse rahastamise ning investeeringute toetamisega.

Euroopa Investeerimisfond on Euroopa Investeerimispanga allasutus, mis pakub laenu ja omakapitalirahastust väikese ja keskmise suurusega ettevõtetele spetsiaalsete kohalike arengupankade ja kommertspankade kaudu. Fond kasutab ELi eelarvet ja muid vahendeid, et suurendada finantsvahendajate investeerimis- ja laenuandmisvõimet (nt pangad, garantii-, liisingu- ja mikrokrediidiasutused, riskikapitali ja börsivälistesse ettevõtetesse investeerivad fondid). Üldine eesmärk on stimuleerida investeeringuid, töökohtade loomist ja majanduskasvu.

Eestisse on fondi tegutsemisaja jooksul tulnud ligi 40 tehingu kaudu pea miljard eurot, sellest üle 400 miljoni euro omakapitalina ja üle 500 miljoni euro tagatistena. Selle tulemusena on kasu saanud rohkem kui 7000 väikeettevõtjat kokku ligi 2,7 miljardi euro ulatuses. EIFi peamine partner Eestis on olnud KredEx, nüüdseks EIS. Euroopa Investeerimisfondi ja Eesti toetuste kohta saab täpsemalt lugeda siit

Üksikasjad

Avaldamiskuupäev
26. aprill 2024
Autor
Esindus Eestis