Põhisisu juurde
Esindus Eestis
Pressiteade17. november 2021Esindus Eestis1 min lugemist

Euroopa Komisjoni Eesti esinduse uueks juhiks saab Vivian Loonela

Vivian Loonela

Euroopa Komisjoni Eesti esinduse uue juhina asub 16. jaanuaril ametisse praegune Euroopa Komisjoni roheleppe kõneisik Vivian Loonela.

Vivian Loonela on töötanud Euroopa Komisjonis üle 16 aasta ja tal on laialdane kogemus ELi eri poliitikavaldkondadest.

Alates 2019. aastast on Vivian Loonela olnud Euroopa Komisjonis rohelepet koordineeriv kõneisik. Varasemalt on Loonela töötanud komisjoni asepresidendi Andrus Ansipi kabinetis, juhtides tööd ELi küberturvalisuse valdkonnas. Enne seda osales Vivian Loonela mitmetel ELi-USA läbirääkimistel justiits- ja siseküsimustes ning vedas komisjoni peasekretariaadis Eesti riigipõhiste soovituste koostamist. Samuti on ta arendanud justiits- ja siseküsimuste alast koostööd Ukrainaga ja teiste idapartnerluse riikidega. Enne Euroopa Komisjoni tööle asumist töötas Vivian Loonela diplomaadina, muu hulgas Eesti alalises esinduses NATO juures.

Euroopa Liidu liikmesus on kasulik nii Eesti majandusele kui ka laiemale julgeolekule. Üheskoos toimides on Euroopa riigid tugevamad ja just seda tahan oma uues ametis rõhutada, puudutab see siis olukorda me piiridel, koroonakriisi või majandust,“ ütles Vivian Loonela kommenteerides oma ametissenimetamist. „Kõigil ametikohtadel, kus ma Euroopa Komisjonis olen töötanud, on mul Eestiga olnud väga hea koostöö. Rõõm on nüüd koju, Tallinna, tagasi tulla ja kaasa aidata, et Eestis Euroopa asjadest rohkem ja sisukamalt räägitaks,“ lisas Loonela.

Vivian Loonela on lõpetanud Tartu Ülikooli õigusteaduskonna. Lisaks eesti keelele valdab ta inglise, prantsuse, soome ja vene keelt. 2019. aastal autasustati Loonelat Valgetähe 4. klassi teenetemärgiga.

Senise juhi Keit Kasemetsa ametiaeg, mis algas 2017. aasta algul, saab läbi 15. jaanuaril 2022. 

Üksikasjad

Avaldamiskuupäev
17. november 2021
Autor
Esindus Eestis