Põhisisu juurde
Esindus Eestis
Artikkel25. september 2023Esindus Eestis1 min lugemist

Euroopa Liit sel nädalal: ELi tulevik ja Läänemere konverents

meie läänemeri

Kolmapäevasel (27. septembril) Euroopa Komisjoni volinike kolleegiumil antakse ülevaade senistest sammudest tugevdamaks ELi kaitsevõimekusi, energiajulgeolekut ning majanduslikku säilenõtkust, mis on ühtlasi sisendiks ELi riigipeade mitteametlikuks kohtumiseks 6. oktoobril. Lisaks esitletakse esimest digitaalse kümnendi raportit, mis analüüsib ELi 2030. aastaks seatud digipoliitiliste eesmärkide saavutamist.

Konkurentsivõime nõukogu arutab täna (25. september) Euro 7 sõidukite heite ja akude tööaja standardeid ning disainilahenduste autorikaitse ettepanekuid. Neljapäeval (28. september) käsitlevad siseministrid Venemaa Ukraina-vastase agressiooni mõju ELi sisejulgeolekule, Ukraina põgenike ajutise kaitse pikendamist ning ELi varjupaigaalaseid reforme.

Homme (26. september) leiab Tallinnas aset Euroopa kaitsevõime mobiliseerimisele keskenduv Balti kaitsekonverents, kus peale peaminister Kallase ja Saksamaa kaitseminister Pistoriuse on kohal ka Euroopa Komisjoni kaitsetööstuse peadirektoraadi esindaja.

Reedel (29. september) korraldab Euroopa Komisjon Leedus konverentsi „Meie Läänemeri“, kus keskkonna, ookeanide ja kalanduse volinik Virginijus Sinkevičius ja regiooni ministrid arutavad Läänemere keskkonna ja majandustegevuse küsimusi ning merepõhjas plahvatamata laskemoona problemaatikat.

Oktoober on Euroopa meediapädevuse kuu, mille eesmärk on teadvustada meediaruumis leviva väärinfo problemaatikat.

 

TEISED INSTITUTSIOONID:

Nädal Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjonis

Nädal Euroopa Parlamendis

Nädal Euroopa Liidu Nõukogus

Üksikasjad

Avaldamiskuupäev
25. september 2023
Autor
Esindus Eestis