Põhisisu juurde
Esindus Eestis
Artikkel19. detsember 2022Esindus Eestis1 min lugemist

Euroopa Liit sel nädalal: energeetika nõukogu

The arrival of an LNG (Liquefied natural gas) tanker in the Port of Fos-sur-Mer, France

Eelmise nädala Euroopa Ülemkogul leppisid ELi juhid kokku uues finantsabi paketis Ukrainale ning kehtestasid Venemaa vastu uued sanktsioonid. Lähtuvalt Ülemkogu suunistest  kogunevad täna (19. detsember) taas energeetikaministrid, et jõuda kokkuleppele Vene gaasi suhtes hinnalae kehtestamise mehhanismis. Lisaks tuleb jutuks metaaniheidete vähendamine kliimameetmete paketi „Eesmärk 55“ raames ning REPowerEU meetmed taastuvenergia kasutuselevõtu ja energiatõhususe toetuseks. Homme vahetavad keskkonnaministrid arvamusi looduse taastamise määruse ning jäätmete ja saaste vähendamise üle.

Täna esitles Euroopa Komisjon uusi meetmeid võitluses inimkaubandusega.

Sel nädalal viibivad Tallinnas töökohtumistel Euroopa Komisjoni energeetikavolinik Kadri Simson ja transpordi peadirektoraadi juht Henrik Hololei, kes kohtuvad ettevõtjate, valitsuse liikmete ja ajakirjandusega. Samuti esinevad mõlemad neljapäeval Euroopa Komisjoni Eesti esinduse ja Riigikantselei Euroopa Liidu sekretariaadi aastalõpuseminaril.

Uuel aastal saab ELi nõukogu eesistujariigiks Rootsi. Rootsi eesistumise prioriteetideks on julgeolek, konkurentsivõime, rohepööre ja energiasüsteemi ümberkujundamine ning demokraatialikud väärtused ja õigusriik.

 

TEISED INSTITUTSIOONID:

Üksikasjad

Avaldamiskuupäev
19. detsember 2022
Autor
Esindus Eestis