Põhisisu juurde
Euroopa Komisjoni logo
Esindus Eestis
Artikkel20. märts 2023Esindus Eestis

Euroopa Liit sel nädalal: Euroopa Ülemkogu ja Ukraina jätkuv toetamine

Ukrainian and European Union flags in front of the Berlaymont 

Neljapäeval ja reedel (23.–24. märts) kogunevad riigipead Euroopa Ülemkogul, millepeateemadeks on Venemaa agressioonisõda jaUkraina jätkuv toetamine. Euroopa Komisjoni hiljutiste ettepanekute valguses räägitakse ka ELi majanduse konkurentsivõimest ning energeetikaturu olukorrast ja migratsioonipoliitikast. Venemaa agressiooniga seotud küsimused on põhiteema ka täna (20. märtsil) kogunevate välis- ja kaitseministritekohtumistel, muu hulgas laskemoona ühishanked Ukrainale.

Euroopa Komisjon ja  nõukogu eesistujariik Rootsi korraldavad täna Brüsselis rahvusvaheliste rahastajate konverentsi Türgi ja Süüria maavärinates kannatanute toetuseks. Euroopa Komisjon esitleb kolmapäeval (22. märts) oma ettepanekuid kestlike tarbimisotsuste toetamiseks. Uute meetmete eesmärgiks on tagada, et Euroopa turul müüdavate toodete kestlikkust puudutav info vastaks tegelikkusele ning et tarbijatel oleks lihtsam ja taskukohasem kasutatud tooteid parandada või taaskasutada.

Tänase põllumajanduse ja kalandusenõukogu (20. märts) päevakorras on meetmed Euroopa kalandus- ja vesiviljelussektori kestlikkuse suurendamiseks ning põllumajanduse turuolukord Venemaa agressiooni kontekstis. Homsel (21. märts) üldasjade nõukogul käsitletakse ELi ja Ühendkuningriigi suhteid.

TEISED INSTITUTSIOONID:

Üksikasjad

Avaldamiskuupäev
20. märts 2023
Autor
Esindus Eestis