Põhisisu juurde
Esindus Eestis
Artikkel6. märts 2023Esindus Eestis1 min lugemist

Euroopa Liit sel nädalal: president von der Leyen Washingtonis

Joint statement by Joe Biden, President of the United States, and Ursula von der Leyen, President of the European Commission, on European Energy Security

Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen on visiidil USAs ja Kanadas. Teisipäevasel (7. märts) kohtumisel Kanada peaminister Justin Trudeauga on peateemaks koostöö kriitilise tähtsusega toorainete alal. Reedel (10. märts) tulevad USA president Joe Bideniga arutlusele geostrateegiline koostöö ning kahepoolsed majandussuhted.

Kolmapäeval (8. märts) esitleb Euroopa Komisjon uuendatud ELi merendusjulgeoleku strateegiat, mis kajastab muutunud julgeolekusituatsiooni Euroopas. Lisaks arutab komisjon ajutise kaitse direktiivi, mille alusel Ukraina sõjapõgenikud ELis viibivad.

Täna (7. märts) kogunevad liikmesriikide haridusministrid arutama õpetajate nappuse ja rohepöörde teadlikkuse tõstmisega seotud küsimusi. Täna ja homme toimuval mitteametlikul kaitseministrite kohtumise peateemaks on sõjaline abi Ukrainale. Kolmapäevast neljapäevani (8.–9. märts) aset leidva arenguministrite mitteametliku kohtumise keskmes on Ukraina ülesehitamine ning koostöö globaalse tervishoiu edendamiseks. Justiits- ja siseküsimuste nõukogu (9.–10. märts) päevakorras on julgeoleku- ja rändepoliitika Venemaa agressiooni valguses. Neljapäeval ja reedel on kaubanduspoliitika eest vastutavate ministrite arutelu teemadeks suhted USAga ning võimalused Ukraina kaubanduspoliitiliseks abistamiseks.

 

TEISED INSTITUTSIOONID:

Üksikasjad

Avaldamiskuupäev
6. märts 2023
Autor
Esindus Eestis