Põhisisu juurde
Esindus Eestis
Artikkel6. juuni 2022Esindus Eestis

Euroopa Liit sellel nädalal: 2023. aasta eelarve

Symbolic - Savings

Teisipäeval (7. juuni) korraldab Euroopa Komisjoni esindus seminari, mis keskendub Eesti majanduse konkurentsivõimele ja energiasõltumatuse saavutamisele. Aruteludes osalevad ka komisjoni Eesti esinduse juht Vivian Loonela ja majandusnõunik Ave Schank-Lukas. Kolmapäeval (8. juuni) räägib Vivian Loonela Narva ärikonverentsil rohepöörde võimalustest Eesti regioonide jaoks. Reedel (10. juuni) tutvustab Loonela ELi kliima- ja metsanduspoliitilisi seisukohti Eesti metsa- ja puidutööstuse liidu infopäeval. Reedel on Eestis visiidil Euroopa Komisjoni struktuurireformide peadirektoraadi juht Mario Nava, kes aitab liikmesriike haldusreformidega, et tõsta avalike teenuste kvaliteeti ning tagada jätkusuutlik ja kaasav majanduskasv. Peadirektor Nava kohtub ka riigisekretär Taimar Peterkopi ja sotsiaaliministeeriumi kantsleri Maarjo Mändmaaga.

Teisipäevasel (7. juuni) Euroopa Komisjoni kolleegiumi istungil on teemaks ELi 2023. aasta eelarve. Neljapäevast pühapäevani (9.–12. juuni) leiab aset uue Euroopa Bauhausi festival, mille raames toimub mitmeid füüsilisi ja virtuaalseid keskkonnasäästliku ja kaasaegse avaliku ruumi loomisega seotud üritusi.

Kolmapäeval kinnitab Euroopa Parlament oma seisukohad kaheksa seaduseelnõu osas, mis kuuluvad kliimapaketi "Eesmärk 55" hulka (mh heitkogustega kauplemise süsteemi (ETS) reform, süsiniku piirimaksu kehtestamine).

Neljapäevast reedeni (9.-10. juuni) aset leidva justiits- ja siseküsimuste nõukogu keskmes on Venemaa agressiooni käigus sooritatud kuritegude uurimine, õigusalane koostöö ning keskkonnakuritegude direktiiv. Samuti tuleb arutlusele Schengeni piirieeskirjade reform, sõja eest põgenevate ukrainlaste vastuvõtmine, rahvusvahelist politseikoostööd toetavad plaanid ning varjupaiga- ja rändeläbirääkimiste jätkamine. Neljapäevast reedeni toimuval konkurentsivõime nõukogul tuleb jutuks, kuidas muuta ELi strateegilised tööstusharud vastupanuvõimelisemaks ning tõsta mikrokiipide varustuskindlust.

 

TEISED INSTITUTSIOONID:

Üksikasjad

Avaldamiskuupäev
6. juuni 2022
Autor
Esindus Eestis