Põhisisu juurde
Esindus Eestis
Artikkel30. Mai 2022Esindus Eestis1 min lugemist

Euroopa Liit sellel nädalal: Euroopa Ülemkogu ja Ukraina toetamine

Euco

Täna ja homme toimub Euroopa Ülemkogu erakorraline kohtumine, mille keskseks teemaks on Venemaa agressioon Ukrainas. Päevakorras on rahaline abi Ukraina riigi käigus hoidmiseks ning investeerimisplaanid riigi sõjajärgseks ülesehitamiseks. Otsitakse lahendust globaalsele toidujulgeolekule, mis on ohus, kuna Venemaa blokeerib vilja väljavedu Ukraina sadamatest.  Peale selle arutatakse plaane Vene nafta ja gaasi importimise kiireks lõpetamiseks ja komisjoni RePower ettepanekute paketti, mis näitab, kuidas sinnani jõuda. Teisteks teemadeks on ELi julgeoleku- ja kaitsekoostöö ning kaitsealaste puudujääkide täitmine.

Neljapäeval (2. juunil) koguneb üldasjade nõukogu arutama ELi ühtekuuluvuspoliitika teemasid. Sama päeva transpordinõukogus arutatakse kliimapaketti „Eesmärk 55“, täpsemalt arutatakse puhtamate kütuste kasutamist transpordisektoris. Reedel, 3. juunil arutatakse välisasjade nõukogus kaubandusteemasid: WTO reform ning kaubandussuhted USA ja Hiinaga. Sama päeva telekommunikatsiooninõukogu teemadeks on tehisintellekti käsitlevate õigusnormide rakendamine, Euroopa digiidentiteedi (eIDAS) reguleerimine ning Euroopa andmehaldust käsitlev määrus.

Kolmapäevasel (1. juuni) Euroopa Komisjoni kolleegiumi kohtumisel käsitletakse Horvaatia võimalikku liitumist eurotsooniga.

Reedest esmaspäevani (3.–6. juuni) viibib töökohtumistel Eestis Euroopa Komisjoni transpordi peadirektoraadi juht Henrik Hololei.

TEISED INSTITUTSIOONID:

Üksikasjad

Avaldamiskuupäev
30. Mai 2022
Autor
Esindus Eestis