Põhisisu juurde
Esindus Eestis
Pressiteade16. veebruar 2022Esindus Eestis1 min lugemist

Kandideeri julge ajakirjanduse auhinnale

Open Doors Day at the European Institutions

Algas kandideerimine Euroopa Liidu ajakirjandusauhinnale, mis kannab Lorenzo Natali nime (#NataliPrize). Auhinnaga, millel tänavu täitub 30. aasta, tunnustatakse ajakirjanikke, kes kajastavad teemasid nagu ebavõrdsus, vaesus, kliimaküsimused, haridus, ränne, tööhõive, digivaldkond, tervishoid, rahu, demokraatia ja inimõigused.

Rahvusvahelise partnerluse volinik Jutta Urpilainen ütles: „Tänavu tähistatakse Lorenzo Natali meediaauhinna 30. aastapäeva. Sel aastal on julge ajakirjandus käsitlenud selliseid murettekitavaid nähtusi, nagu demokraatia taandumine pandeemia ajal, hübriidohud, desinformatsioon ja kodanikuühiskonna tegutsemisruumi ahenemine. Nagu detsembris toimunud demokraatiateemalisel tippkohtumisel kinnitati, toetab EL kindlalt põhivabadusi ja neid kaitsvaid isikuid, kes võtavad sageli suure isikliku riski. Lorenzo Natali meediaauhind näitab meie toetust neile, kes annavad hääle abivajajatele ja toovad tõe päevavalgele.“

Kandideerimise tingimused

Reporterid võivad esitada oma artikli, audio- või videoreportaaži, et kandideerida ühele neist kolmest auhinnast:

  • peaauhind: reportaaži eest, mis on avaldatud mõnes Euroopa Liidu partnerriigis asuvas meediakanalis;
  • Euroopa auhind: reportaaži eest, mis on avaldatud Euroopa Liidus asuvas meediakanalis;
  • parima noore ajakirjaniku auhind: Euroopa Liidu või mõne selle partnerriigi meediakanalis avaldatud kaastöö eest, mille autor on alla 30aastane.

Kandideerimistaotlus tuleb esitada veebis ühes viiest aktsepteeritud keelest (inglise, prantsuse, hispaania, portugali või saksa keel). Kandideerimistaotlusi saab esitada kuni 31. märtsini 2022 kell 23.59 Kesk-Euroopa aja järgi.

Võitjate valimine

Võitja valib igas kategoorias välja kogu maailma tunnustatud ajakirjanikest ja rahvusvahelise arengu spetsialistidest koosnev žürii. Iga kategooria võitja saab 10 000 eurot. Parima noore ajakirjaniku auhinna saajale pakutakse ka praktikakohta mõne meediapartneri juures.

Võitjad kuulutatakse välja Lorenzo Natali meediaauhinna tseremoonial 2022. aasta Euroopa arengupäevadel 14.–15. juunil 2022.

Taustteave

Auhind kannab Euroopa endise arenguvoliniku Lorenzo Natali nime, kes seisis vankumatult väljendusvabaduse, demokraatia ja inimõiguste eest. Auhinna kaudu on tema eeskuju püsinud läbi kolme aastakümne, tõstes esile ajakirjanikke, kelle lood räägivad planeedi ja selle rahvaste ees seisvatest ühistest väljakutsetest ning ärgitavad tegema muutusi.

Euroopa Komisjon andis auhinna esimest korda 1992. aastal, et tunnustada julgust ning kestliku ja kaasava arengu probleemide tipptasemel kajastamist.

 

Lisateave

Kandideeri 2022. aasta Lorenzo Natali meediaauhinnale 

Auhinna andmise eeskirjad 

Korduma kippuvad küsimused 

infoatnataliprize [dot] eu (info[at]nataliprize[dot]eu)

Üksikasjad

Avaldamiskuupäev
16. veebruar 2022
Autor
Esindus Eestis