Põhisisu juurde
Esindus Eestis
Pressiteade31. märts 2022Esindus Eestis1 min lugemist

Komisjon kuulutas välja „Uue Euroopa Bauhausi“ projektikonkursid

NEB

Euroopa Komisjon kuulutas välja kolm uut projektikonkurssi, mis on mõeldud spetsiaalselt kodanikele ja linnadele, et nad saaksid uue Euroopa Bauhausi projekti kohapeal ellu viia. 

Euroopa Innovatsiooni- ja Tehnoloogiainstituudi (EIT) algatatud projektikonkursi keskmes on kodanike kaasamine ja avaliku ruumi loomine koos nendega. Projektikonkursiga kutsutakse kodanikke üles tegema kindlaks Euroopa Bauhausi toetuse piiresse jäävad väljakutsed oma linnas ning tegema koostööd lahenduste kavandamisel. Projektid aitavad kodanikel muuta oma harjumusi säästvamaks ja töötada välja uusi tooteid, teenuseid või lahendusi ning kogukonna liikmetel saada muutuste elluviijateks.

Projektikonkursiga „Avaliku ruumi koosloomine“ toetatakse projekte, mis pakuvad uuenduslikke lahendusi uue Euroopa Bauhausi algatuse teemavaldkondades. Kohalikke osalejaid kutsutakse üles leidma inspireerivaid, kauneid ja kestlikke ideid linnade ning linna- ja maapiirkondade avaliku ruumi ümberkujundamiseks, luues uusi muutust toovaid lahendusi. EIT kahe projektikonkursi projektide esitamise tähtaeg on 29. mai 2022 kell 23.59 Kesk-Euroopa aja järgi.

Kolmanda projektikonkursi „Uue Euroopa Bauhausi kohalike algatuste toetamine“ raames antakse tehnilist abi väikestele ja keskmise suurusega omavalitsustele, kellel puudub võimekus või oskusteave, mida on vaja uue Euroopa Bauhausi projektiideede elluviimiseks. Valitakse välja 20 kohapõhist projektiideed, mida eksperdid aitavad kohapeal edasi arendada vastavalt uue Euroopa Bauhausi algatusele ja rohelise kokkuleppe eesmärkidele. Kolmanda projektikonkursi projektide esitamise tähtaeg on 23. mai 2022 kell 17.00 Kesk-Euroopa aja järgi.

Taustteave

Uus Euroopa Bauhaus on keskkonna-, majandus- ja kultuuriprojekt, mille eesmärk on kombineerida disain, kestlikkus, juurdepääsetavus, taskukohasus ja investeeringud, et aidata kaasa Euroopa rohelise kokkuleppe saavutamisele.

 

Lisateave

Kodanike kaasamisega seotud tegevus – projektikonkursi veebisait

Avaliku ruumi koosloomine – projektikonkursi veebisait 

Uue Euroopa Bauhausi kohalike algatuste toetamine – projektikonkursi veebisait

Uue Euroopa Bauhausi veebisait

Teabeleht: EIT kogukonna tegevused, mis on seotud uue Euroopa Bauhausi algatusega 

Üksikasjad

Avaldamiskuupäev
31. märts 2022
Autor
Esindus Eestis