Põhisisu juurde
Esindus Eestis
Pressiteade29. juuli 20211 min lugemist

Riigiabi: Euroopa Komisjon kiitis heaks 1,8 miljoni euro suuruse Eesti abikava kalatöötlejatele likviidsusabi andmiseks koroonaviiruse puhanguga seoses

kalad.jpg
© EU
Euroopa Komisjon kiitis heaks 1,8 miljoni euro suuruse Eesti abikava, millega toetatakse kalatöötlusettevõtjaid, kelle tegevust mõjutasid koroonaviiruse puhang ja piiravad meetmed, mida Eesti valitsus pidi viiruse leviku piiramiseks rakendama. Abikava kiideti heaks riigiabi ajutise raamistiku alusel.

See avaliku sektori toetus on ette nähtud kalatöötlusettevõtjatele, kelle tegevus on kannatanud koroonaviiruse puhangust tingitud äritegevuse häirete ning nende mõju tõttu kalanduse tarneahelale ja tarbijate nõudlusele. Kava raames antakse abi otsetoetusena.

Meetme eesmärk on leevendada toetusesaajate likviidsuspuudujääki ja vähendada nende poolt kantud kahjumit. Komisjon leidis, et Eesti abikava on kooskõlas ajutises raamistikus sätestatud tingimustega. Eelkõige ei ületa abi i) 270 000 eurot abisaaja kohta ja ii) seda antakse hiljemalt 31. detsembril 2021. Komisjon järeldas, et meede on vajalik, sobiv ja proportsionaalne liikmesriigi majanduses tõsise häire kõrvaldamiseks kooskõlas ELi toimimise lepingu artikli 107 lõike 3 punktiga b ja ajutises raamistikus sätestatud tingimustega. Selle põhjal kiitis komisjon meetme ELi riigiabi eeskirjade alusel heaks.

Rohkem teavet ajutise raamistiku ja muude koroonaviiruse pandeemia mõju leevendamiseks võetud komisjoni meetmete kohta leiate siit. Otsuse mittekonfidentsiaalne versioon avaldatakse pärast võimalike konfidentsiaalsusküsimuste lahendamist viitenumbri SA.63935 all riigiabi registris komisjoni konkurentsipoliitika veebisaidil.

 

Lisateave

Riigiabi register

Konkurentsipoliitika veebisait

Arianna Podesta – telefon: + 32 229 87024; Maria Tsoni – tel: + 32 229 90526

Üksikasjad

Avaldamiskuupäev
29. juuli 2021