Põhisisu juurde
Esindus Eestis
Pressiteade22. veebruar 2022Esindus Eestis1 min lugemist

„Rohelend Rakett69-ga“ ootab noorte nutikaid rohelahendusi

Rakett69 rohelend

Euroopa Komisjon, Rakett69 Teadusstuudiod ja KVARK kuulutavad välja roheideede konkursi „Rohelend Rakett69-ga“, mille eesmärgiks on suurendada noorte keskkonnaalast teadlikkust ning muuta oma kodukoht rohelisemaks ja keskkonnasõbralikumaks. 7.-12. klasside õpilasi innustatakse välja pakkuma teostatavaid rohelahendusi, parimad meeskonnad saavad sõita preemiareisile Brüsselisse.

”Käimasoleva Euroopa noorteaasta raames on meil väga hea meel koos Rakett69 Teadusstuudiote ja Kvarkiga välja kuulutada konkurss, et koguda 9. mail toimuvaks Euroopa päevaks nutikatelt Eesti koolinoortelt ideid rohepöörde paremaks ellu viimiseks,“ sõnab Euroopa Komisjoni esinduse juht Vivian Loonela. „Ootame noorte lahendusi suure põnevusega, et näha nende lennukaid tulevikuvisioone. Konkursi võitjad kuuest linnast koos juhendajaga saavad sõita auhinnareisile Brüsselisse, et oma teadmisi Euroopa Liidu kohta laiendada ja võiduprojekte sealgi esitleda.“

Konkursile saab ideid esitada kuni 21. märtsini veebilehel teadusstuudiod.ee/rohelend. Seejärel valitakse igas piirkonnas - Kuressaares, Pärnus, Tallinnas, Narvas, Tartus ja Võrus – komisjoni poolt välja 3 ideed, mida meeskonnad saavad kogenud mentorite juhendamisel edasi arendada.

9. mail aset leidva Euroopa päeva raames toimuvatel lõppvõistlustel selguvad iga piirkonna võitjad, kes saavad sõita 2-päevasele preemiareisile Brüsselisse ning lisaks valida auhinna oma klassile või sõpruskonnale – teadussessiooni Rakett69 Teadusstuudiotes, erikülastuse Ahhaa teaduskeskusesse või Kvark teadusteatri etenduse endale sobivas asukohas.

9. mail toimuva Euroopa päeva ürituste peakorraldajad on Euroopa Komisjoni Eesti esindus, Euroopa Parlamendi Büroo ja Europe Directi teabekeskused. Teaduskonkursi korraldavad Rakett69 Teadusstuudiod ja KVARK. 

 

Lisainfo: https://teadusstuudiod.ee/rohelend/

 

Info:

Helen Saluveer

Turundus- ja kommunikatsioonijuht

Rakett69 Teadusstuudiod

helenatteadusstuudiod [dot] ee (helen[at]teadusstuudiod[dot]ee)

+372 520 0920

Üksikasjad

Avaldamiskuupäev
22. veebruar 2022
Autor
Esindus Eestis