Põhisisu juurde
Esindus Eestis
Pressiteade6. Mai 20211 min lugemist

Tänavu tähistame Euroopa päeva orienteerumismängu ja lillevaibaga

euroopa_p2ev_2021_logo.png
© EU
Reisimine on pandeemia tõttu endiselt keeruline. Euroopa päeva puhul saab Euroopa Liidu riike külastada jalutades erinevates Eesti linnades, mille keskväljakut kaunistab emadepäevale pühendatud lillevaip.

7.–9. mail tähistame Euroopa päeva Haapsalus, Jõhvis, Kuressaares, Kärdlas, Narvas, Põlvas, Pärnus, Tallinnas ja Võrus orienteerumismänguga, mida saab mängida nutiseadme rakenduse abil. Osaleda on võimalik kolmel päeval ning läbimiseks pole ajalist piirangut. Mängu eesmärk on kõndida läbi kõik kaardil näidatud sihtkohad ehk kontrollpunktid ning koguda neist punkte küsimustele õigesti vastates.

Mängu läbijate vahel loosime kümme 300-eurost kinkekaarti puhkuse plaanimiseks Eestis või mujal Euroopas.

Euroopa päev, 9. mai on tänavu ühtlasi emadepäev. Sel puhul kaunistab Haapsalu, Jõhvi, Kuressaare, Kärdla, Narva, Põlva, Pärnu, Tallinna ja Võru keskväljakut lillevaip – Euroopa päeva tähistamiseks sümboolselt ELi ja Eesti lipu värvides.

9. mai keskpäeval kõlab Tallinna Jaani kiriku torni kellamängus Euroopa hümn – Ludwig van Beethoveni „Ood rõõmule“. Kellamängu saatel avavad Vabaduse väljaku lillevaiba Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart ja Euroopa Komisjoni energeetikavolinik Kadri Simson, kes seejärel suunduvad orienteerumismängule.

Lillevaiba moodustavad potililled kingime veel samal päeval naistele, kes on  tööl kriisi ajal suure koormusega töökohtades nagu haiglad, päästekeskused, koolid ja lasteaiad, paljud neist ka emadepäeval. 

Ajaliselt hajutatud orienteerumismäng annab osalejatele võimaluse läbida mäng turvaliselt ning järgides kõiki kehtivaid ohutusreegleid.

 

Mis on Euroopa päev?

Euroopa päeva tähistatakse 9. mail. Sel päeval 1950. aastal pidas Prantsusmaa välisminister Robert

Schuman Pariisis kõne, kus esitas idee asuda Euroopas tegema uut liiki poliitilist koostööd, mis muudaks sõja Euroopa rahvaste vahel mõeldamatuks. Ta nägi ette institutsiooni loomist, mis ühendaks ning juhiks söe- ja terasetootmist Euroopas.

Vähem kui aasta pärast allkirjastatigi selle organisatsiooni loomise leping ning algas Euroopa riikide

majanduslik ja poliitiline lõimumine. Schumani ettepanekut peetakse praeguse Euroopa Liidu alguseks.

1. mail 2021 möödus 17 aastat Eesti kuulumisest Euroopa Liitu.

 

Lisateave

www.euroopapäev.ee

Üksikasjad

Avaldamiskuupäev
6. Mai 2021